Vive walczy o klubowe mistrzostwo świata i 450 tys. dol.

Vive Tauron Kielce po raz pierwszy w historii klubu może wygrać klubowe mistrzostwa świata, czyli turniej Super Globe, i zgarnąć prawie 450 tysięcy dolarów. Pierwsze starcie już w poniedziałek o godz. 12 w katarskiej Dosze

Mistrzowie Polski do turnieju awansowali dzięki zwycięstwie w najbardziej prestiżowych rozgrywkach - Lidze Mistrzów. W walce o kolejne trofeum faworytami są właśnie oni oraz dwie inne europejskie drużyny - PSG i Füchse Berlin.

- Występ w Super Globe będzie kontynuacją naszej fantastycznej gry w Final Four Champions League. Na pewno to jest to bardzo ciekawe doświadczenie dla Vive Tauron Kielce. Każda drużyna prezentuje inny styl, bo przecież są z Azji czy Ameryki Południowej. Na końcu jednak powinna dominować europejska piłka ręczna - mówi w rozmowie z portalem kielce.sport.pl Tomasz Strząbała, II trener najlepszej drużyny Europy.

Największym problemem jego siódemki jest odnalezienie się po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. - W Dosze będzie ciężko, bo każdy odczuwa jeszcze skutki olimpiady. I to nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Jeden jest smutny, a inny wciąż radosny. Trudno spodziewać się wysokiego poziomu gry - dodaje asystent Tomasza Strząbały.

Jeśli Vive Tauron Kielce grające bez Michała Jureckiego i Deana Bombaca w poniedziałek pokona w ćwierćfinale brazylijski Handebol Clube Taubate, to w półfinale zmierzy się najpewniej z francuskim mocarzem PSG. Czyli dojdzie do rewanżu za półfinał Final Four w Kolonii. Wtedy kielczanie wygrali 28:26. Teraz PSG wydaje się na papierze jeszcze mocniejsze, bo do składu dołączył najlepszy lewoskrzydłowy świata Niemiec Uwe Gensheimer. Z powodu kontuzji barku nie zagra natomiast francuski znakomity prawoskrzydłowy, srebrny medalista ostatnich igrzysk olimpijskich - Luc Abalo.

- Zobaczymy, w jakiej PSG będzie dyspozycji i w jakim składzie przyjedzie. To będzie doskonale widoczne w trakcie turnieju i wtedy będziemy odpowiednio reagować na ich ruchy - mówi Tomasz Strząbała.

Zwycięzca turnieju Super Globe zgarnie prawie 450 tysięcy dolarów.

Program ćwierćfinałów:

godz: 12: Vive Tauron Kielce (zwycięzca Ligi Mistrzów) - Handebol Clube Taubate (Brazylia, mistrz Panameryki)

14: Paris Saint-Germain HB (Francja, dzika karta) - Espérance Sportive de Tunis (Tunezja, mistrz Afryki)

16: Füchse Berlin (Niemcy, obrońca trofeum) - Lekhwiya SC (Katar, mistrz Azji)

19: Al Sadd (Katar, gospodarz) - Sydney University (Australia, mistrz Oceanii)

Więcej o: