Gdzie dodatkowe zajęcia dla dzieci z MDK-u?

W lipcu dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury pochwaliła się, że stworzy dziesięć nowych grup i przyjmie około 200 wychowanków na najbardziej popularne zajęcia taneczne i gimnastyczne. Dzieciaki i młodzież w MDK przy Słowackiego się nie zmieści, ale udało się zorganizować im miejsce

Już w lipcu dyrektorka MDK Elżbieta Sobkowiak mówiła, że dziesięć nowych grup nie zmieści się w budynku przy Słowackiego. Sugerowała powrót do sal przy ul. Daszyńskiego (obecnie mieści się tam Kuźnia Artystyczna Amfiteatru).

- Decyzja jest już podjęta, jeszcze nie do końca oficjalna, bo nie mamy podpisanych umów użyczenia, ale zajęcia z akrobatyki będą się odbywały w PSP nr 28 przy ul. Daszyńskiego 5, a w przedszkolu przy Zientarskiego będą zajęcia taneczne - mówi Sobkowiak. - Troszkę to trwało, ale przy zaangażowaniu prezydenta, dyrektorów wydziału edukacji i kultury i uprzejmości dyrektorów placówek, w których będą odbywały się zajęcia, udało się - cieszy się dyrektorka.

W sumie na zajęcia do MDK będzie przychodzić około 1,7 tys. dzieci i młodzieży.

- Pani dyrektor MDK zapytała, czy moglibyśmy przyjąć do siebie grupy, które miałyby u nas mieć zajęcia. Oczywiście wyraziłem zgodę, jesteśmy dogadani, że dwa popołudnia w tygodniu użyczamy naszej przestrzeni w jednej sali. Zaproponowałem też sobotę, ale nie było zainteresowania ze strony MDK - mówi Waldemar Dolecki, dyrektor Amfiteatru. - Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje, uważam, że placówki kultury powinny ze sobą współpracować, bo gramy do jednej bramki, chodzi o edukację kulturalną dzieci i młodzieży - dodaje Dolecki.