Delev do Pogoni. To jeden z ważniejszych transferów tego lata w Bułgarii

31 sierpnia o północy zamknęło się okienko transferowe. Do 1 stycznia kluby będą mogły pozyskiwać tylko piłkarzy pozostających bez przynależności klubowej i kontraktu.

Początek września to zawsze czas podsumowań. Takowego dokonał bułgarski portal Blitz.bg, który wybrał najważniejsze transfery swoich piłkarzy do klubów w Europie.

Dobry początek

Na liście znalazło się 14 nazwisk. Wśród nich Spas Delev. Skrzydłowy latem podpisał umowę z Pogonią Szczecin i z każdym meczem sprawia coraz lepsze wrażenie. Jeśli utrzyma wysoką formę, to będzie można go uznać za jeden z najlepszych zagranicznych transferów do Szczecina w ostatnich latach. Na razie 26-latek ma na koncie gola w Pucharze Polski i asystę w ekstraklasie.

Do ekstraklasy trafił w dość burzliwych okolicznościach. Miał konflikt z kibicami w Beroe Stara Zagora i jednostronnie rozwiązał umowę. Chciał stamtąd uciec za wszelką cenę. Jego klub uważał, że zawodnik złamał przy tym przepisy, ale prawnik Deleva pomógł załatwić sprawę i Bułgar może bez przeszkód występować w Pogoni.

Nie tylko Delev

Na liście najważniejszych transferów bułgarskich piłkarzy znaleźli się też Milen Gamakov i Simoen Sławczew, którzy zostali zawodnikami Lechii Gdańsk.

Kibice portowców na pewno kojarzą też Radoslava Tsoneva. Kilka lat temu razem z bratem Borislavem przebywali w Szczecinie na testach. Mieli obrać podobną drogę co teraz Seiya Kitano (najpierw II drużyna), ale mimo dobrego wrażenia na treningach, ostatecznie nie zostali piłkarzami Pogoni. Radoslav podpisał kontrakt z trzecioligowym włoskim US Lecce, Borislav jest bez klubu. W lipcu rozstał się z Levskim Sofia.