Puchar pozostanie po staremu. Rosa poznała zasady

Już wiemy, że tegoroczna edycja koszykarskiego Pucharu Polski, podobnie jak w poprzednich dwóch latach będzie miała charakter turnieju finałowego, a ten odbędzie w dniach od 16 do 19 lutego 2017 roku.

W Pucharze Polski zagra najlepszych osiem zespołów. Te zostaną wyłonione z rankingu rozgrywek Tauron Basket Ligi, na dzień 22 stycznia 2017 roku. Wtedy siedem czołowych drużyn tabeli dostąpi zaszczytu gry o Puchar Polski a stawkę uzupełni gospodarz. Drużyna na której obiekcie rozgrywany będzie turniej finałowy zostanie wyłoniona do 22 stycznia.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich edycjach w czwartek i w piątek - odbędą się pojedynki ćwierćfinałowe, w sobotę - półfinały zaś w niedzielę finał.

Co ciekawe daty par ćwierćfinałowych jak i układ gier zostanie rozlosowany w terminie późniejszym.

Pucharu Polski broni Rosa Radom, która w finale Dąbrowa Basket Cup 2016, pokonała Stelmet Zielona Góra.

Warto wiedzieć:

Turniej finałowy zostanie rozegrany w formule Final Eight, z udziałem ośmiu drużyn:

1) gospodarza turnieju finałowego,

2) siedmiu (nie licząc drużyny wymienionej w pkt. 1) najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli rozgrywek ligowych na dzień 22 stycznia 2017 r. (godz. 23:59), biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych.*

*jeżeli gospodarzem turnieju nie będzie klub PLK, to udział w nim weźmie osiem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli rozgrywek ligowych na dzień 22 stycznia 2017 r. (godz. 23:59), biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych.

Więcej o: