Cerrad Czarni we Lwowie. Porażka radomian z kadrą Ukrainy

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom mają za sobą pierwszy mecz rozgrywany w ramach towarzyskiego turnieju we Lwowie. Radomianie przegrali z reprezentacja Ukrainy 1:3.

Przed wyjazdem Czarnych na Ukrainę informowaliśmy, że pierwszy mecz w ramach pobytu we Lwowie radomianie rozegrają z pierwszoligowym Ślepskiem Suwałki. Ale już na miejscu okazało się, że organizatorzy przydzielili 'Wojskowym" innego rywala i był to reprezentacyjny zespół naszego wschodniego sąsiada. Mecz zakończył się po czterosetowym boju. Pierwszą partię zdobyli podopieczni trenera Roberta Prygla. Szkoleniowiec ekipy z Radomia przy stanie 1:5 poprosił o czas, mobilizując swoich zawodników. Podziałało, bo Czarni szybko odrobili straty, a następnie rozprawili się z rywalem zdecydowanie. Setbola zdobyli stawiając potrójny blok na atakującym Ukrainy. Po chwili i asie serwisowym celebrowali prowadzenie w meczu. Potem do głosu doszli jednak gospodarze. Wygrali trzy kolejne sety i całe spotkanie. Ostatni punkt tej konfrontacji Ukraińcy wywalczyli blokując Jakuba Urbanowicza.

Kadra Ukrainy - Cerrad Czarni Radom 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25:22).

Cerrad Czarni: Kędzierski, Bołądź, Wiese, Ostrowski, Żaliński, Zwiech, Watten (libero) oraz Gonciarz, Urbanowicz, Filipowicz (libero).

Więcej o: