Stomil Olsztyn gra z beniaminkiem I ligi

W najbliższym meczu piłkarze Stomilu Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Puławy. Biało-niebiescy rozegrają mecz w najbliższą sobotę (3 września) o godz. 18.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zakończyli intensywny dla siebie okres, w którym w ciągu 12 dni musieli rozegrać cztery ligowe mecze. W tym czasie podopieczni trenera Adama Łopatko wygrali dwa spotkania, a dwa zremisowali. Teraz I liga wraca do rozgrywania jednego spotkania w tygodniu. Biało-niebieskich czeka najpierw wyjazdowy mecz z Wisłą Puławy.

Ofensywna gra atutem przeciwników olsztynian

Wisła Puławy to beniaminek rozgrywek. Na kilka dni przed startem ligi zespół zmienił trenera. Z przyczyn osobistych z drużyny odszedł Bohdan Bławacki, którego zastąpił Robert Złotnik. W ostatnich trzech meczach z udziałem Wisły padło 18 goli. Z kolei OKS w trzech meczach wyjazdowych w tym sezonie strzelił 10 bramek. Kibice powinni więc spodziewać się atrakcyjnego widowiska.

- W naszych meczach pada dużo goli, ponieważ chcemy grać w piłkę, a nie rozpaczliwie bronić dostępu do bramki - mówi Sebastian Duda, obrońca Wisły Puławy. - Sztab szkoleniowy analizował grę Stomilu i wiemy, jakie mają atuty. Chcemy wygrać ten mecz, aby przybliżyć się do realizacji naszego celu założonego przed sezonem, czyli utrzymania w I lidze. Obecnie jesteśmy na 7. miejscu, co cieszy, ale dopiero poznajemy ligę i sukcesem będzie pozostanie w rozgrywkach w następnym sezonie.

W Wiśle Puławy w sezonie 2014/2015 występował Michał Leszczyński, który w ostatnim czasie wykorzystał słabszą dyspozycję Piotra Skiby i jest obecnie pierwszym bramkarzem biało-niebieskich. Z kolei w Stomilu przez rok grał Piotr Darmochwał, obecny zawodnik Wisły Puławy. - Siłą Stomilu przede wszystkim jest kolektyw - ocenia Darmochwał. - Kiedy byłem w Olsztynie, o obliczu zespołu decydowało kilku piłkarzy, którzy są w klubie do dziś. Poza boiskiem na pewno mam sentyment do Stomilu, ponieważ trochę czasu tam spędziłem, jednak na boisku już sentymentów nie będzie.

Trener Adam Łopatko nie będzie mógł skorzystać w Puławach z usług Tomasza Zahorskiego oraz kontuzjowanych od dłuższego czasu Karola Żwira i Piotra Klepczarka. OKS ma za sobą w tym sezonie jeden mecz z beniaminkiem. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe 3:0 Znicz Pruszków.

Spotkanie poprowadzi Marek Opaliński z Legnicy. Arbiter ten w zeszłym sezonie sędziował jeden mecz z udziałem Stomilu, w którym olsztynianie pokonali 1:0 GKS Bełchatów.

Prawdopodobny skład Stomilu

Michał Leszczyński - Marcel Ziemann, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak - Wiktor Biedrzycki, Łukasz Jegliński, Tsubasa Nishi, Grzegorz Lech, Patryk Kun - Rafał Kujawa

Tabela I ligi po VI kolejkach

Więcej o: