AZS Częstochowa wygrał sparing z I-ligowcem. Polański jednak zostaje

Siatkarze AZS-u Częstochowa mają za sobą drugi sparing. W środę pokonali 3:1 I-ligowy AGH Kraków.

Serię gier kontrolnych akademicy rozpoczęli w ubiegłym tygodniu, kiedy zmierzyli się z Effectorem Kielce (wygrana 3:1). Teraz rywalem drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza był AGH Kraków. AZS wygrał trzy pierwsze sety i zaprezentował w nich niezłą grę. Trener sprawdził dwie szóstki. W pierwszej, która spędziła na boisku dwa sety znaleźli się Tomasz Kowalski, Stanisław Wawrzyńczyk, Bartosz Buniak, Paweł Adamajtis, Rafał Szymura, Michał Szalacha i libero Adam Kowalski (libero). W drugiej siedmiu pozostałych zawodników, wśród nich dwójka Ukraińców i Łukasz Polański. Ten ostatni zagrał również przeciwko Effectorowi i okazuje się, że wbrew temu co mówiono zaraz po zakończeniu ostatnich rozgrywek (miał się przenieść do Kielc), zostaje w AZS-ie na kolejny sezon.

AZS zakończył budowę kadry Siedmiu nowych zawodników W czwartkowym sparingu korzystnie zaprezentował się Rafał Szymura, a wśród zmienników wyróżniali się Adrian Szlubowski i ukraiński przyjmujący Mykoła Moroz. Wśród rywali zagrał, jeszcze w minionym sezonie związany z AZS-em libero Jakub Bik oraz dwójka wychowanków częstochowskiego Norwida Jakub Nowosielki, Kamil Maruszczyk.

W sobotę AZS wyjedzie do Kępna, gdzie w pokazowym meczu zagra z PGE Skrą Bełchatów. Tydzień później wystąpi w Murowanej Goślinie, w Memoriale Arkadiusza Gołasia.

AZS Częstochowa - AGH Kraków 3:1 (25:18, 25:23, 25:19, 20:25)

AZS Częstochowa: Kowalski, Wawrzyńczyk, Buniak, Adamajtis, Szymura, Szalacha, Kowalski (libero) - Buczek, Szlubowski, Moroz, Grebeniuk, Polański, Janus, Ociepka (libero)

AZS AGH Kraków: Adamski, Fornal, Mordyl, Żakieta, Surma, Kania, Bik (libero) - Nowosielski, Maruszczyk, Gajdek, Dudziński, Ściślak, Błądziński, Wroniecki (libero)

Więcej o: