Firma PGE głównym sponsorem Stali Mielec. Będą kolejni?

Polska Grupa Energetyczna została sponsorem głównym pierwszoligowej Stali Mielec. Umowa podpisana została na rok.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Mielec? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

To bardzo dobra wiadomość dla Stali Mielec i jej kibiców. Firma PGE została głównym sponsorem - Długo czekaliśmy na to, by ogłosić taką informację - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes Stali Mielec, Jacek Orłowski.

W pozyskaniu nowego sponsora pomógł europoseł PiS Tomasz Poręba. - Jestem przekonany, że będzie to realne wsparcie dla klubu, tak by Stal zyskała stabilność finansową - podkreślił eurposeł, dodając jednocześnie, że kolejne rozmowy z innym sponsorami trwają. - Jestem przekonany, że do końca roku uda się pozyskać kolejnych sponsorów - zapowiedział europoseł PiS.

Umowa pomiędzy Stalą Mielec a firmą PGE została podpisana na rok z opcją przedłużenia. Nie ujawniono, jaką kwotą nowy sponsor wesprze Stal. - Jest prośba, aby nie mówić o konkretnych kwotach. Mogę powiedzieć, że są to przyzwoite pieniądze - zaznaczył europoseł Poręba.

Nieoficjalnie mówi się, że będzie to kilkaset tysięcy złotych. To spory zastrzyk finansowy dla beniaminka, który do tej pory dysponował budżetem w granicach półtora mln złotych.

Przypomnijmy, że zespół z Mielca po 19 latach awansował do I ligi. Początek sezonu na zapleczu ekstraklasy nie jest jednak łatwy dla Stali, która w sześciu spotkaniach zdobyła cztery punkty i zajmuje 16. miejsce w tabeli. W sobotę stalowcy na własnym stadionie podejmować będą Chrobrego Głogów (godz. 18).

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: