Były piłkarz Lecha Poznań trenerem w III lidze. Zastąpił innego dawnego lechitę

Sławomir Suchomski, przed laty zawodnik m.in. Lecha Poznań, został nowym trenerem Polonii Środa Wlkp. w miejsce zwolnionego Mariusza Bekasa.

Piłkarze Polonii Środa źle wystartowali w tym sezonie III ligi - po czterech kolejkach są jednym z dwóch zespołów (obok Pogoni Szczecin), które nie wygrały jeszcze meczu i z dwoma zdobytymi punktami zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Za taki stan rzeczy posadą zapłacił Mariusz Bekas, który jako bramkarz zagrał jeden mecz w ekstraklasie w barwach Lecha Poznań. Jako trener Polonii pracował blisko dwa lata - od września 2014 roku.

Nowym szkoleniowcem zespołu ze Środy Wlkp. został blisko 50-letni Sławomir Suchomski, który w poprzednim sezonie odpowiadał za wyniki KKS 1925 Kalisz. "Z pracy trenerskiej kibice Polonii na pewno dobrze pamiętają Sławomira Suchomskiego gdyż to z reguły z zespołami przez niego prowadzonymi nasza Polonia rywalizowała o najwyższe laury. W sezonie 2011/12 szkoleniowiec ten prowadził Lecha Rypin z którym Polonia długo toczyła walkę o awans do II ligi, a w minionym sezonie prowadził Włókniarza Kalisz z którym nasz zespół przegrał finał Wielkopolskiego Pucharu Polski" - czytamy na oficjalnej stronie Polonii.

Sławomir Suchomski występuje dziś w zespole oldbojów Lecha Poznań. W Kolejorzu grał w sezonie 1999/2000 i strzelił siedem goli w 21 meczach w ekstraklasie. Reprezentował też barwy innych wielkopolskich klubów: Olimpii Poznań, Dyskobolii Grodzisk Wlkp., Warty Poznań, Mieszka Gniezno, Lechity Kłecko, Promienia Opalenica i Gromu Plewiska. Karierę zakończył w 2011 roku, w wieku blisko 45 lat.

źródło: Okazje.info

Więcej o: