Chcesz trenować sporty walki? Zaprasza Dragon Fight Club Radom

Z początkiem września kluby sportowe w Radomiu ogłaszają nabory do swoich sekcji. Propozycję dla miłośników sportów walki przygotował m.in. Dragon Fight Club Radom.

- W nowym sezonie powiększamy zakres treningów. Oprócz karate kyokushin trenować będziemy formułę K1 oraz MMA. Przypomnę, że K1 - założona w 1993 roku w Japonii to organizacja promująca walki na zmodyfikowanych zasadach japońskiego kick-boxingu, wzbogaconych o techniki z innych stylów. Dziś na ringach K-1 występują przede wszystkim zawodnicy kick-boxingu, boksu tajskiego, karate i boksu. Z kolei MMA - mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) - dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki - zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała - wyłożył Łukasz Guzik, sensei (trener) pracujący z zawodnikami w Dragonie Radom.

Klub, który swoją siedzibę ma w Radomiu przy u. Tybla zaprasza na spotkania organizacyjne przed nowym sezonem. - Jeśli chodzi o karate nowy nabór rozpoczynamy spotkaniem organizacyjnym dla grup początkujących we wtorek 6 września o godz. 17 dla grup wiekowych 4-9 lat, o godz. 18 10-13 lat o godz. 19 14-17 lat. Grupy początkujące trenować będą we wtorki i czwartki o godz. 16 grupa wiekowa 4-6 lat, godz. 17 grupa wiekowa 7-9 lat, godz. 18 grupa wiekowa 10-13 lat oraz poniedziałki i środy godz. 19 grupa wiekowa 14-17 lat. Jeśli chodzi o grupę początkującą dorosłych trenować będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19 - informuje trener Guzik.

Tymczasem kandydaci na zawodników K1 ćwiczyć będą w sali przy ul. Tybla w grupie początkującej w poniedziałki (godz. 17), we wtorki i czwartki o godz. 19. Spotkanie organizacyjne odbędzie się natomiast w poniedziałek 5 września o godz. 20. Z kolei na zajęcia MMA początkujący mogą się zgłaszać w poniedziałki, wtorki , środy i czwartki (o godz. 17). Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 5 września o godz. 20.