Transfery. Hiszpański obrońca i pomocnik z Korony Kielce w Miedzi Legnica

26-letni stoper z Hiszpanii Jonathan de Amo Perez i 23-letni pomocnik Mariusz Rybicki w sezonie 2016/17 będą występować w pierwszoligowej Miedzi Legnica.

Mierzący 190 cm Jonathan de Amo Perez w przeszłości grał już na polskich boiskach. W sezonie 2013/14 był graczem Widzewa Łódź. Ostatnio występował w rezerwach Celty Vigo. Na koncie ma też występy m.in. w rezerwach Racingu Santander i Espanyolu Barcelona.

- Grałem już wcześniej w Polsce i to było dla mnie bardzo dobre doświadczenie, dlatego teraz chętnie wracam do Polski i cieszę się, że zagram w Miedzi. Trenowałem już z Miedzią i wiem, że w tym zespole jest bardzo dużo jakości i wielu dobrych zawodników - mówi Jonathan de Amo.

Hiszpan podpisał z Miedzią roczną umowę.

Na taki sam okres czasu do legnickiej drużyny trafił również ofensywny pomocnik Mariusz Rybicki. 23-latek został wypożyczony z Korony Kielce. Rybicki występuje najczęściej na lewym skrzydle. Ma na koncie 61 występów w Ekstraklasie w barwach Widzewa Łódź, w których zdobył siedem bramek. W minionym sezonie grał w Pogoni Siedlce. Wystąpił we wszystkich 34 meczach tej drużyny na zapleczu Ekstraklasy, zdobywając siedem bramek. Po sezonie podpisał kontrakt z Koroną Kielce, ale głównie był tam rezerwowym.

Więcej o: