Kolejny obcokrajowiec w Lechu II Poznań. Polecił go Manuel Arboleda

20-letni Victor Gutierrez, środkowy pomocnik z Kolumbii, pomyślnie przeszedł testy w drugiej drużynie Lecha Poznań. To były młodzieżowy reprezentant swojego kraju. Do Polski przyleciał wraz z byłym piłkarzem Kolejorza, Manuelem Arboledą.

- W czasie testów pokazał się z dobrej strony. To gracz inny, niż ci, których mamy w akademii. Widać, że był szkolony według innych zasad, bo u nas wyróżnia się w sytuacjach jeden na jednego. Ma jakość w grze, dobrze radzi sobie z piłką przy nodze, ma bardzo duże umiejętności techniczne - opisuje Kolumbijczyka trener Lecha II Poznań Ivan Djurdjević. - Na pewno zwiększy rywalizację w drużynie. My graczy o takich cechach nie mamy, więc nowy zawodnik nie będzie blokował miejsca w składzie chłopakom, których już mam w zespole.

Victor Guillermo Gutierrez Armesto w kwietniu skończył 20 lat. Ma 178 cm, waży 72 kg. W ubiegłorocznych mistrzostwach świata do lat 20 rozegrał cztery mecze w reprezentacji Kolumbii. Wcześniej był zawodnikiem brazylijskiego klubu Atletico Paranaense.

Jest jednym z czterech młodych piłkarzy, którzy przylecieli do Polski z Manuelem Arboledą i Juanem Carlosem Restrepo. Ten drugi, ojczym Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt, jest właścicielem klubu Tolima Real. Wraz z byłym stoperem Lecha Poznań chce sprowadzać do Polski uzdolnionych graczy z Kolumbii.

Dwóch innych poleconych 20-latków - David Jaramillo i Gustavo Canizales - było w sierpniu na testach w Warcie Poznań i Elanie Toruń.

Tego lata do drugiej drużyny Lecha Poznań dołączył już jeden obcokrajowiec - Chorwat Jurica Cindrić.

źródło: Okazje.info

Więcej o: