Niklas Zulciak znów jest w Lechu Poznań. "To przykład dla innych"

Po dwóch miesiącach nieudanych poszukiwań nowego klubu Niklas Zulciak wrócił do Lecha Poznań i będzie występował w rezerwach

W poprzednim sezonie 22-letni pomocnik był jednym z najlepszych piłkarzy drugiej drużyny Lecha Poznań, która zajęła trzecie miejsce w tabeli grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Zdobył jedenaście bramek i był drugim strzelcem zespołu Ivana Djurdjevicia.

Po zakończeniu rozgrywek Niklas Zulciak zdecydował się odejść z Bułgarskiej i szukać klubu w Niemczech, gdzie urodził się i dorastał. Był na testach w klubach niższych lig: Hallescher FC, Wormatii Worms i Sportfreunde Lotte. Żaden nie zdecydował się zatrudnić wychowanka FSV Frankfurt, na co wpływ mógł mieć fakt, że Kolejorzowi należał się ekwiwalent za wyszkolenie gracza, który w Poznaniu trzy sezony, w trakcie których zagrał dwa mecze w ekstraklasie i dzięki temu został mistrzem Polski w 2015 roku.

Tuż przed końcem okresu transferowego Niklas Zulciak znów pojawił się w Kolejorzu. Nadal będzie zawodnikiem rezerw poznańskiego klubu. - Dla naszych młodych zawodników to bardzo dobry przykład, żeby bardziej doceniali to, co mają - mówi trener Lecha II Poznań Ivan Djurdjević. - Okazuje się, że nie tak łatwo jest odejść do innego klubu i może w przyszłości warto zastanowić się, czy nie zostać i doskonalić się w Lechu, a wyjechać dopiero wtedy, gdy będzie na to odpowiedni czas.

Ivan Djurdjević dodaje, że przed nikim nie zamyka drogi powrotu i dlatego z chęcią przyjął Niklasa Zulciaka w swoim zespole.

Po czterech kolejkach rezerwy Kolejorza mają dziewięć punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli drugiej grupy III ligi.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA