Siarka Tarnobrzeg - Raków. Czy po 7. kolejce Raków będzie samodzielnym liderem?

Raków jest w II lidze jednym z dwóch niepokonanych zespołów i jednym z dwóch liderów. W sobotę (godz. 16) zmierzy się w Tarnobrzegu z Siarką i stanie przed kolejną szansą wyprzedzenia beniaminka z Opola, który jest na razie rewelacją rozgrywek.

Piłkarze Rakowa wygrali dotychczas cztery mecze oraz dwa zremisowali i tak jak Odra zgromadzili 14 punktów. Mieli szansę wyprzedzić beniaminka po piątej kolejce, ale nie zdołał wygrać w Legionowie i wciąż ustępują beniaminkowi gorszym bilansem bramkowym (bilans opolan to 13:4, a czerwono-niebieskich 14:6). Jak będzie po kolejce numer 7?

Dlaczego Raków oddał najlepszego strzelca Dziwna decyzja Odra wyjeżdża do Legionowa na mecz z Legionovią, Raków zmierzy się w Tarnobrzegu z Siarką. Obaj liderzy będą faworytami, ale większe szanse na komplet punktów mają na pewno częstochowianie. Dlatego jest nadzieja, że drużyna Marka Papszuna obejmie samodzielne przodownictwo w tabeli. Siarka do ligowych potentatów nie należy. Przed sezonem mówiło się co prawda, że może walczyć o miejsce w czołówce ligi, ale pierwsze mecze pokazały, że łatwo nie będzie. Drużyna Włodzimierza Gąsiora w sześciu spotkanich zdobyła 8 punktów (2 zwycięstwa i 2 remisy), ale w związku z karą za niespełnienie wymogów licencyjnych na koncie ma jeden mniej. Dwa zwycięstwa tarnobrzeżanie odnieśli występując w roli gospodarzy, co powinno być dla Rakowa ostrzeżeniem. Pokonali 2:1 spadkowicza z I ligi Rozwój Katowice i 3:0 słabiutką Olimpię Zambrów. Ponadto zremisowali 0:0 z Radomiakiem i w ostatniej kolejce 2:2 na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Siarka ma opinię solidnej drużyny, ale chcąc wywalczyć pewny awans, Raków musi z takimi rywalami wygrywać. Dlatego trzeba oczekiwać, że czerwono-niebiescy sięgną w Tarnobrzegu po komplet punktów.

W innych meczach zagrają:

Warta Poznań - Stal Stalowa Wola

GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg

Gryf Wejherowo - Polonia Warszawa

Legionovia Legionowo - Odra Opole

ROW 1964 Rybnik - Polonia Bytom

Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg

Puszcza Niepołomice - Olimpia Zambrów

Rozwój Katowice - Błękitni Stargard Szczeciński

Więcej o: