Wielki remont na Zawiszy. Inwestycje za 450 tys. zł [ZDJĘCIA]

Na strzelnicy Zawiszy kończy się wart niemal pół miliona złotych remont. Za dwa tygodnie Bydgoszcz będzie gościć akademickie mistrzostw świata w strzelectwie sportowym.

W pawilonie w parku sportowym Zawiszy trwają ostatnie prace. - Rozbudowaliśmy strzelnicę 50-metrową o 8 dodatkowych stanowisk. Mamy ich teraz 36. Dokupiono i zainstalowano windy, które ze schrony wynoszą na powierzchnię tarcze elektroniczne - mówi Anna Trybuchowicz-Anaszewicz, kierownik klubu CWZS Zawisza Klub Strzelecki. Wszystkie inwestycje przed największymi zawodami strzeleckimi w historii miasta kosztowały 450 tys. zł. Pieniądze wyłożyły Ministerstwo Sportu i Turystyki, bydgoski ratusz, CWZS Zawisza i Klub Strzelecki.

Wymieniono odeskowanie przesłon, które chronią przed rykoszetami lub pociskami uciekającymi poza teren strzelnicy. - Całkowicie wyremontowano pawilon strzelań pistoletowych z 25 metrów - posadzki, ściany, sufity i oświetlenie. Wyremontowano także korytarz łączący dwie sale strzelań - pneumatyczną i kulową - mówi Trybuchowicz-Anaszewicz. Strzelcom nie będzie już przeszkadzać zimne powietrze wpadające przez stare okna, które zostały wymienione.

Pomimo licznych inwestycji, na studenckie zawody trzeba będzie wypożyczyć elektroniczne tarcze. Z kilku polskich miast ściągnie je Polski Związek Strzelectwa Sportowego. W zawodach, które potrwają od 14 do 18 września, wystartuje 350 zawódników, w tym reprezentanci Chin, Australii i Malezji. Razem z trenerami i oficjelami, w Bydgoszczy pojawi się ok. 500 osób. Razem z Zawiszą współorganizatorem zawodów jest Klub Uczelniany AZS UKW Bydgoszcz .

Konkurencje śrutowe - trap i skeet - odbędą się na strzelnicy garnizonowej na Jachcicach. Finały konkurencji karabinowych i pistoletu pneumatycznego zostaną rozegrane w hali tenisowej. Liderką polskiej reprezentacji będzie Klaudia Breś, olimpijka z Rio de Janeiro. Spośród bydgoszczan wystartują również Aneta Stankiewicz, Bartosz Jasiecki i Jakub Werys.