Motor gra o pełną pulę. Na Arenę Lublin przyjeżdża Wierna

Wszystko wskazuje na to, że po nieudanym starcie piłkarze III ligowego Motoru złapali właściwy rytm. Zespół trenera Jacka Magnuszewskiego wygrał trzy ostatnie spotkania i pnie się w górę tabeli. Kolejną okazją do zameldowania się w ścisłej czołówce będzie środowy mecz z Wierną Małogoszcz, którego lublinianie są zdecydowanym faworytem.

W minionym sezonie nie udało się Motorowi zrealizować celu, jakim był awans do II ligi. Teraz żółto-biało-niebiescy podejmują kolejną próbę walki o wejście do wyższej klasy i wszyscy liczą na to, że tym razem będzie już ona udana. Lublinianie mają potencjał, o czym najlepiej świadczy ostatnie spotkanie, kiedy to w Krakowie wygrali z niepokonaną do tej pory - i także mającą II-ligowe aspiracje - Garbarnię. Motor wygrał aż 3:0. W tej chwili w tabeli nastąpiło pewnego rodzaju zamieszanie, a to z racji wycofania się z rozgrywek rezerw krakowskiej Wisły. Ponieważ drużyna ta rozegrała zaledwie pięć kolejek, więc wyniki spotkań z jej udziałem zostały anulowane. Sytuacji lublinian to nie zmienia, gdyż z Wisłą nie grali.

Natomiast jeśli chodzi o mecz z Wierną, to każdy inny wynik niż zwycięstwo Motoru byłby olbrzymią sensacją. Drużyna trenera Mariusza Lnianego wygrała w tym sezonie tylko raz - na inaugurację rozgrywek pokonała u siebie Unię Tarnów 3:2. Natomiast w ostatniej serii spotkań małogoszczanie przegrali na własnym boisku z Cosmosem Nowotaniec 0:2. A tak gwoli przypomnienia - Motor też uległ Cosmosowi, ale na wyjeździe. - Po ostatnich trzech zwycięstwach w zespole panują dobre nastroje i chcemy, aby takie były nadal - mówi Waldemar Leszcz, prezes Motoru. - Oczywiście z Wierną gramy o pełną pulę. Co zaś się tyczy spraw kadrowych, to wypożyczyliśmy do Chełmianki Michała Maliszewskiego.

Początek środowego spotkania, które odbędzie się na Arenie Lublin wyznaczono na godz. 19.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Zestaw pozostałych par VI kolejki: JKS 1909 Jarosław - Karpaty Krosno, Unia Tarnów - Avia Świdnik, Orlęta Radzyń Podlaski - Podhale Nowy Targ, Resovia Rzeszów - MKS Trzebinia/Siersza, Soła Oświęcim - Stal Rzeszów, Cosmos Nowotaniec - Podlasie Biała Podlaska, Spartakus Daleszyce - Garbarnia Kraków. Pauzuje KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Tabela III ligi

Wisła II Kraków wycofała się po V kolejce i jej wyniki zostały anulowane.