SKS Hajnówka rozpoczął przygotowania. Na razie bez rewelacji

SKS Hajnówka, który przygotowuje się do gry I lidze, zajął trzecie miejsce w towarzyskim turnieju, którego był gospodarzem. Pierwsze miejsce zajęła inna I-ligowa drużyna - KPS Siedlce.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Towarzyski turniej w Hajnówce to były pierwsze sparingi przed nowym sezonem I ligi, który rozpoczyna się 1 października. W zawodach, prócz SKS Hajnówka, który jest beniaminkiem I ligi, zagrały jeszcze II-ligowe drużyny Lechii Tomaszów Mazowiecki i Energii Ostrołęka oraz I-ligowy KPS Siedlce. Najlepszy okazał się zespół z Siedlec, który wygrał trzy spotkania. Drużyna gospodarzy wygrał tylko jedno spotkanie.

Zmiany, zmiany

Po awansie do I ligi, w zespole z Hajnówki zaszło sporo zmian. Przede wszystkim zatrudniono nowego trenera. Jacka Malczewskiego zastąpił Paweł Blomberg, który wraca do Hajnówki po trzech latach spędzonych choćby w I ligowym Camperze Wyszków, który przed nowym sezonem wycofał się z rozgrywek.

W SKS-ie doszło również do zmian w składzie. Drużynę opuścili Damian Wierzbicki, Marek Wawrzyniak, Paweł Drobniuch, Damian Fischer i Marcin Górski. Z drużyny odejdzie również rozgrywający Bartosz Małachowski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w Hajnówce. Nie przechodzi on jednak do innej drużyny, a zaczyna pracę w Straży Pożarnej i wyjeżdża do Bydgoszczy.

Drużyna z Hajnówki, nie tylko się jednak osłabia. Do drużyny trafiło kilku zawodników, którzy mają doświadczenie w I lidze i Plus Lidze. Paweł Gniewek, przyszedł z poprzedniej drużyny trenera Blomberga - Campera Wyszków. Jan Lesiuk, grał sporo w Młodej Lidze, ale zadebiutował również w Plus Lidze w barwach Łuczniczki Bydgoszcz w poprzednim sezonie. Poza tym na najwyższym szczeblu rozgrywek, w AZS-ie Częstochowa grał również Konrad Buczek. A do drużyny dołączą również Rafał Faryna i Mateusz Bogus, grający wcześniej w I-ligowych drużynach.

W najbliższy weekend (3 i 4 września), drużyna z Hajnówki pojedzie na turniej towarzyski do Siedlec, gdzie zagra z gospodarzami, a także z drużynami Krispolu Września i Norwida Częstochowa, które również występują w I lidze.

Drużyna z Wrześni będzie także pierwszym rywalem SKS-u w rozgrywkach I-ligi.

Wyniki SKS Hajnówka w turnieju:

SKS Hajnówka - Energa Ostrołęka 3:1

SKS Hajnówka - KPS Siedlce 1:3

SKS Hajnówka - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1

SKS: Piotr Milewski, Bartosz Małachowski Łukasz Ciesiółka, Przemysław Gniewek, Daniel Saczko, Łukasz Bernatowicz. Rafał Faryna, Dawid Daraszkiewicz. Radosław Sterna, Cezary Sapiński, Mateusz Bogus, Tomasz Kuś (libero)

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.