Mistrzostwa Olsztyna w siatkówce plażowej nad jez. Ukiel

W miniony weekend na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Zwyciężyli Magda Krogulska/Magda Prusik i Dawid Czerniawski/Kamil Kołodziejczak.

W turnieju wzięły udział trzy pary żeńskie i dziesięć męskich. Ponieważ kobiecych było tak mało organizatorzy zdecydowali się na rozegranie zawodów w formule ,,każdy z każdym". Para Magda Krogulska/Magda Prusik okazały się najlepsze, wygrywając oba mecze. Drugie miejsce przypadło Monice Rogińskiej i Urszuli Żulczyk, a trzecie Julii Czyżewskiej i Aleksandrze Przybysz.

Rozgrywki mężczyzn zostały podzielone na dwie grupy po pięć zespołów. Najlepsza okazała się para Dawid Czerniawski/Kamil Kołodziejczak. W finale pokonali 2:0 duet Andrzej Mankow/Krystian Wojtkiewicz.

Decydujące mecze w turnieju męskim

Półfinały

Mateusz Kownacki/Tomasz Górka - Andrzej Mankow/Krystian Wojtkiewicz 0 : 2

Dawid Czerniawski/Kamil Kołodziejczak - Tomasz Pszczółkowski/Przemysław Włodarczyk 2 : 0

Mecz o 3. miejsce

Tomasz Pszczółkowski/Przemysław Włodarczyk Mateusz Kownacki/Tomasz Górka 2:0

Finał

Dawid Czerniawski/Kamil Kołodziejczak - Andrzej Mankow/Krystian Wojtkiewicz 2:0

Medaliści otrzymali od organizatorów puchary i nagrody rzeczowe, w tym zaproszenia na treningi w krytej hali do siatkówki plażowej, która znajduje się na terenie Centrum Ukiel. Pozostali uczestnicy dostali okolicznościowe koszulki ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Więcej o: