Warmia druga w Nidzicy, Szczypiorniak trzeci w Olsztynie

Takie wyniki osiągnęły miejscowe zespoły piłki ręcznej na turniejach towarzyskich przed sezonem.

Zespoły piłki ręcznej już we wrześniu rozpoczynają rozgrywki ligowe, więc sprawdzają swoją dyspozycję w turniejach towarzyskich.

Warmia Traveland Olsztyn...

... w miniony weekend Warmia zajęła drugie miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Nidzicy. Warmiacy zaczęli rozgrywki od zwycięstwa 31:23 nad GKS Żukowo. Następnego dnia (27 sierpnia) olsztynianie musieli rozegrać dwa mecze. Najpierw ulegli 16:18 Wiśle Płock II, a na koniec pokonała Spójnię Gdynia 16:15. Zarówno Warmiacy, jak Spójnia oraz Wisła II Płock zakończyły turniej z bilansem dwóch zwycięstw i porażki. Dzięki lepszemu bilansowi bramek puchar powędrował do Trójmiasta.

- Trudno ocenić naszą postawę w tym turnieju, ponieważ graliśmy bez kilku zawodników - mówi Giennadij Kamielin, trener Warmii Traveland. - Damian Przytuła jest na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej. Paweł Deptuła leczy kontuzję. Nieobecni byli też Michał Krawczyk i Bartłomiej Dzieniszewski. Ci, których miałem do dyspozycji spisali się dobrze.

I dodaje: - Widać było ogromne zaangażowanie. Przećwiczyliśmy elementy, które chciałem wprowadzić w grę zespołu. Ciągle jednak musimy pracować nad taktyką. Poprawić można również obronę i atak.

Wszyscy przeciwnicy Warmii w tym turnieju będą też rywalami w I lidze. Olsztynianie pierwszy mecz na zapleczu Superligi rozegrają 10 września grając na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Szczypiorniak Olsztyn...

... z kolei sam zorganizował turniej w V Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Krasickiego 2. Wzięły w nim udział cztery zespoły. Przegrani grali w meczu o 3 miejsce, zaś wygrani w finale. Szczypiorniak przegrał uległ 17:29 z Okranem Ostróda, by w drugim spotkaniu pokonać Sambor Tczew 27:23. Pierwsza lokata przypadła Mazurowi Sierpc, który w finale pokonał Orkan 35:22.

Drużyny z Ostródy i Tczewa to rywale Szczypiorniaka w rozgrywkach II ligi, które rozpoczną się 24 września. Pierwszym przeciwnikiem olsztynian będzie wówczas Energetyk Gryfino.

Wyniki turnieju o Puchar burmistrza Nidzicy

Spójnia Gdynia - Wisła II Płock 30:22

Warmia Traveland Olsztyn - GKS Żukowo 31:23

Spójnia Gdynia - GKS Żukowo 31:21

Wisła II Płock - Warmia Traveland Olsztyn 18:16

Wisła II Płock - GKS Żukowo 31:21

Warmia Traveland Olsztyn - Spójnia Gdynia 16:15

Tabela

Kolejno: mecze, punkty, bilans bramek

Wyniki turnieju w Olsztynie

półfinały

Szczypiorniak Olsztyn - Orkan Ostróda 17:29

Mazur Sierpc - Sambor Tczew 35:25

mecz o 3 miejsce

Szczypiorniak Olsztyn - Sambor Tczew 27:23

finał

Mazur Sierpc - Orkan Ostróda 35:22

Więcej o: