Olsztyn Biega! Upał niestraszny amatorom rekreacji

Ponad 200 osób wzięło pojawiło się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel na starcie ostatniego biegu na 10 km w cyklu ,,Olsztyn Biega!". Zwyciężyli Mariola Studzińska i Zbigniew Rogowski.

Upalna pogoda nie odstraszyła biegaczy, którzy postanowili wziąć udział w ostatnim biegu przed Ukiel Olsztyn Półmaraton (23 października). Organizatorzy postarali się ułatwić uczestnikom bieganie, układając trasę w lasach nieopodal jez. Ukiel, gdzie słońce tak bardzo nie dokuczało zawodnikom. Każdemu z nich przyświecał inny cel. Niektórzy rywalizowali o zwycięstwo w swoich kategoriach wiekowych, inni chcieli się dobrze bawić lub sprawdzić swoją kondycję i siłę woli na trudnej trasie.

Faworytka potwierdziła klasę

Głównym wydarzeniem był bieg na 10 km, w którym wystartowało 172 biegaczy. Wśród kobiet ponownie równych sobie nie miała Mariola Sudzińska. Zawodniczka z Olsztyna zwyciężyła z rezultatem 43 minuty i 40 sekund. Drugą na mecie Mirosławę Wasiak (Pszczółkowski Team) wyprzedziła o ponad trzy minuty. Dla Sudzińskiej było to trzecie zwycięstwo z rzędu w ,,Olsztyn Biega!". - Dzisiejszy bieg potraktowałam treningowo - mówiła chwilę później. - Wczoraj także wystartowałem w biegu na 10 km, więc dzisiejszy start chciałam przede wszystkim zaliczyć. Udało mi się to i cieszę się podwójnie, gdyż wraz ze mną biegły także moje dzieci. Przez upał, jaki nam towarzyszył ciężko było o dobry czas. Teraz przede mną półmaraton w Olsztynie. To będzie mój pierwszy półmaraton w karierze.

Biegacz z Bisztynka wykorzystał nieobecność mistrza

U mężczyzn rywalizacja była o wiele bardziej wyrównana. Od połowy dystansu dużą przewagę nad resztą stawki osiągnęli Zbigniew Rogowski (Pachołki) z Bisztynka oraz Przemysław Flaga (AKM Olimp Olsztyn). W końcówce więcej sił zachował Rogowski i przekroczył linię mety jako pierwszy z czasem 37 minut i 59 sekund. Przemysław Flaga stracił do niego 14 sekund. Wśród uczestników zabrakło niepokonanego w tym roku Pawła Pszczółkowskiego.

Głównym założeniem cyklu ,,Olsztyn Biega!" jest jednak promowanie zdrowego stylu życia. Dlatego zanim na trasę wybiegli seniorzy, na dużo krótszych dystansach (od 250 m do 1,76 km) rywalizowały dzieci i młodzież. Najmłodszym nierzadko pomagali rodzice, biegnąc obok lub dopingując na całej trasie. W ich rywalizacji wyniki zeszły na dalszy plan, gdyż liczyła się możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Wyniki biegu kobiet na dystansie 10 km:

1. Mariola Sudzińska 43.40 min.

2. Mirosława Wasiak 47.08 min.

3. Milena Kędzia 47.17 min.

Wyniki biegu mężczyzn na dystansie 10 km:

1. Zbigniew Rogowski 37.59 min.

2. Przemysław Flaga 38.13 min.

3. Krzysztof Brągiel 39.29 min.

Więcej o: