Lekkoatletyka. Kamila Lićwinko najlepsza podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej

W niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Memoriał Kamili Skolimowskiej, w którym udział brali także lekkoatleci z województwa podlaskiego. Najlepsza w skoku wzwyż okazał się Kamila Lićwinko.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zaledwie tydzień temu skończyły się Igrzyska Olimpijskie w Rio, ale lekkoatleci nie mają wakacji. W niedzielę startowali podczas VII Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jedną ze startujących w konkursie skoku wzwyż była Kamila Lićwinko. W Rio, zawodniczka Podlasia Białystok zajęła 9. miejsce, chociaż mogła powalczyć o medal. Zatrzymała się wtedy na wysokości 193 cm. Ten sam rezultat w niedzielę dał jej zwycięstwo.

Dobrą formę potwierdził Wojciech Nowicki. Nasz brązowy medalista co prawda nie zwyciężył w konkursie rzutu młotem, ale udało mu się zająć drugie miejsce. Najdalej posłał młot na odległość 76,68 metrów. Lepszy od niego okazał się Paweł Fajdek, który po nieudanym starcie w Brazylii znów przypomniał sobie jak wygrywać i uzyskał rezultat 82,47.

Na 110 metrów przez płotki wystartował natomiast Damian Czykier. Płotkarz w Rio odpadł w pófinale. Podczas memoriału zajął 3. miejsce z czasem 13.70, co jest wynikiem od 20 setnych gorszym od tego, który uzyskał podczas Igrzysk.

Bardzo dobrze podczas imprezy na Stadionie Narodowym zaprezentowała się młoda kulomiotka z Podlasia Białystok - Klaudia Kardasz. Dzięki rzutowi na odległość 16,74, stanęła ona na najniższym stopniu podium, przegrywając m.in. z olimpijką Pauliną Gubą (17.57).