Gra IV liga. Lider zmierzy się z Błonianka, a Pilica ma nowego trenera

Podczas weekendu rozegrana zostanie szóstka kolejka w IV lidze gr. południowej. Już o godz. 11 na boisko w Błoniach wybiegną piłkarze Broni Radom, by zagrać z Błonianką. Tymczasem derbowy mecz Pilicy Białobrzegi z LKS-em Promna z ławki trenerskiej poprowadzi Artur Kupiec.

Błonianka w pięciu dotychczasowych spotkaniach zanotowała cztery porażki i tylko raz udało jej się zdobyć komplet punktów. Co ciekawe nie miało to miejsca w Błoniach, ale w Piasecznie i to na inauguracje sezonu. Przed własną publicznością rywale lidera przegrywali za to z: Mszczonowianką Mszczonów (2:5) i ostatnim przeciwnikiem radomian - Mazurem Karczew (0:1).

Tymczasem po porażce ze Spartą w Jazgarzewie posadę szkoleniowca w Białobrzegach stracił Mirosław Siara. Zastąpił go na tym stanowisku Artur Kupiec, który w swoim pierwszym pojedynku zmierzy się z lokalnym rywalem - LKS-em Promna. O ile dla Kupca będzie to pierwszy pojedynek w Pilicy, tak właśnie podczas tego spotkania (sobota godz. 17), nastąpi pożegnanie Adama Bolka - wieloletniego bramkarza klubu, który kończy karierę.

Z kolei przed własną publicznością w sobotę zagra jeszcze: Energia Kozienice i Orzeł Wierzbica. Pierwsi będą chcieli zamazać plamę po dotkliwej środowej porażce z Oskarem w Przysusze, zaś Orzeł podejmie outsidera - Start Otwock.

Mecze VI kolejki:

Błonianka Błonie - Broń Radom, Znicz II Pruszków - Mazur Karczew, KS Kontsancin - Mszczonowianka Mszczonów, Pilica Białobrzegi - LKS Promna, Energia Kozienice - Sparta Jazgarzew, KS Raszyn - Oskar Przysucha, MKS Piaseczno - Grom Warszawa, Wilga Garwolin - Szydłowianka Szydłowiec, Victoria Sulejówek - Proch Pionki, Orzeł Wierzbica - Start Otwock.

Więcej o: