Marzena Sarapata nowym prezesem Wisły Kraków

Marzena Sarapata została nowym prezesem Wisły Kraków SA. Radą Nadzorczą kierować będzie Tadeusz Czerwiński. - Nie mamy nic wspólnego z poprzednim właścicielem - podkreśla Sarapata.

We wtorek piłkarska Wisła oficjalnie wróciła pod skrzydła Towarzystwa Sportowego. W piątek przedstawiony został skład Rady Nadzorczej. Na jej czele stanął Tadeusz Czerwiński, który zasiadał w niej również w czasach Bogusława Cupiała. Był też prezesem piłkarskiej Wisły. W skład rady weszli również wiceprezes TS Robert Szymański oraz Damian Dukat, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.

- Mamy nadzieję, że skład rady będzie szybko uzupełniany. Klub może i jest w trudnej sytuacji, ale wierzymy, że przy udziale tych ludzi wizerunkowo, finansowo, sportowo i organizacyjnie uda nam się wyjść na prostą - zaznacza Szymański.

Przedstawiono też powołany w czwartek zarząd piłkarskiej spółki. Prezesem została Marzena Sarapata, radca prawny, działająca również w Towarzystwie Sportowym.

- Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności za 110 lat tradycji i historii tego klubu. Od przejęcia Wisły przez TS ustalamy strategię działania. Nie mamy nic wspólnego z poprzednim właścicielem. Wisłę trzeba skierować na dobre tory, prowadzimy zaawansowane rozmowy ze sponsorami - zapewnia Sarapata.

Nowa pani prezes jest absolwentką studiów z zakresu Zarządzania Organizacjami Sportowymi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada też tytuł Menedżera Sportu nadawany przez Ministra Sportu.

- Chcemy przywrócić klubowi godność. Robimy wszystko, co możliwe. Samo przejęcie klubu przez TS spotkało się z pozytywnym odzewem przedstawicieli krakowskiego biznesu, którzy chcą wejść do Wisły - podkreśla prezes.

Wiceprezesem został Daniel Gołda, dotąd pracujący w Wiśle jako prawnik w dziale sportu. W nowym zarządzie również ma odpowiadać przede wszystkim za sport.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.