AZS Częstochowa wzmocnił skład dwójką obcokrajowców

Częstochowski AZS kompletuje kadrę. Klub pozyskał właśnie dwóch graczy z Ukrainy. To przyjmujący Mykoła Moroz i atakujący Oleksandr Grebeniuk, którym trener Michał Bąkiewicz przyglądał się ostatnio na treningach.

AZS po raz kolejny mocno przebudowuje kadrę. Po ostatnim sezonie z klubu odeszli m.in. Słowak Matej Patak, Brazylijczycy Rafael Redwitz Felipe Airton Bandero oraz m.in. Adrian Stańczaka, Bartłomiej Lipiński i Łukasz Polański. W ich miejsce najpierw pojawili się atakujący Paweł Adamajtis, libero Adam Kowalski i rozgrywający Konrad Buczek, a teraz dwaj gracze z Ukrainy. Wygląda na to, że większą wartość będzie mógł wnieść do drużyny Moroz, który korzystnie prezentował się na treningach. 23-letni przyjmujący ostatnio występował w najbardziej znanym ukraińskim klubie Lokomotiwie Charków. Ma na koncie nie tylko mistrzostwo Ukrainy, ale i grę w europejskich pucharach. W ubiegłym roku wraz z reprezentacją Ukrainy brał udział w Letniej Uniwersjadzie w koreańskim Gwangju, gdzie drużyna zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Rosji. Moroz imponuje warunkami fizycznymi (203 cm), jego atutem jest atak.

Grebeniuk jest bardzeij doświadczony. Ma 27 lat i gra na pozycji atakującego. Ostatnio występował w drużynie Barcom Każany Lwów, której trenerem jest Jan Such.

AZS treningi rozpoczął z końcem lipca, a w piątek (26 sierpnia) sprawdzi formę podczas pierwszego sparingu.

Więcej o: