Marcin Kikut (ex-Lech Poznań) został trenerem w IV lidze. Będzie prowadził m.in. Bartosza Ślusarskiego

Marcin Kikut, były piłkarz Lecha Poznań, od 1 września przejmie obowiązki trenera w GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, klubu z IV ligi. W zespole zastanie swoich były kolegów z Kolejorza - Bartosza Ślusarskiego i Zbigniewa Zakrzewskiego.

Do tej pory Marcin Kikut trenował w Tarnowie Podgórnym jedną z grup młodzieżowych Tarnovii i znajdował się w kadrze seniorów tego klubu. Jednak dotychczasowy trener pierwszego zespołu Szymon Bartkowiak musiał zrezygnować z dalszej pracy z uwagi na sprawy osobiste. Tarnovia postanowiła zatrudnić na stanowisku pierwszego szkoleniowca właśnie Marcina Kikuta.

Kikut znany jest przede wszystkim z występów w Lechu Poznań. W Kolejorzu grał przez sześć lat, w ciągu których wystąpił w ponad stu spotkaniach. Później reprezentował barwy m.in. Ruchu Chorzów, Widzewa Łódź i Bytovii Bytów. Ostatnio grał właśnie w IV-ligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Kikut obowiązki trenera GKS Tarnovii przejmie od 1 września. W nowej roli przyjdzie mu poprowadzić swoich byłych kolegów z boiska - Zbigniewa Zakrzewskiego i Bartosza Ślusarskiego, których spotkał podczas swojego pobytu w Lechu Poznań.

Więcej o: