Stomil Olsztyn. Rywalem beniaminek bez zwycięstwa

Olsztynianie w sobotę zremisowali 1:1 z GKS-em Katowice, a już w środę zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Stomil Olsztyn powoli kończy piłkarski maraton tego lata. Między 11 a 27 sierpnia OKS ma do zagrania pięć meczów. To dużo, nawet trener Adam Łopatko powiedział na konferencji prasowej po meczu z GKS-em Katowice, że jego zawodnicy nie wyglądali dobrze pod względem fizycznym. Pozostałe zespoły występujące w I lidze także mają jednak taki problem. Do tej pory tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała (lider) i Wigry Suwałki (wicelider) potrafiły wygrać więcej niż jeden mecz z rzędu.

- Będę musiał przeprowadzić kilka zmian w składzie - dodaje trener Łopatko. Być może szansę dostanie wypożyczony z Cracovii napastnik Krzysztof Szewczyk, który mimo zaledwie 10 minut gry z GKS-em, pokazał się z dobrej strony. Dobre wrażenie zostawił także Łukasz Jegliński. Do Pruszkowa wyjechało we wtorek klubowym autokarem osiemnastu piłkarzy, tych samych których Adam Łopatko miał do dyspozycji w meczu z GKS-em Katowice. Wykluczeni z grą wciąż są Karol Żwir i Piotr Klepczarek.

Słaby start beniaminka

Znicz Pruszków to tegoroczny beniaminek rozgrywek I ligi. W poprzednim sezonie lepsza od Znicza w II lidze okazała się jedynie Stal Mielec. Drużyna z Pruszkowa oparta jest głównie na młodych piłkarzach. Największym zagrożeniem dla Stomilu będzie skrzydłowy Aleksander Jagiełło. Znicz strzelił w lidze trzy bramki, a przy wszystkich udział miał właśnie 22-latek (2 gole i asysta). Pomimo awansu na zaplecze ekstraklasy, w Zniczu doszło do zmiany trenera. Dariusza Banasika zastąpił Ariel Jakubkowski.

Najbliższy rywal Stomilu słabo zaczął jednak sezon na zapleczu ekstrakalsy. Pierwsze dwa mecze w lidze Znicz przegrał po 1:2 (z Bytovią Bytów i Wigrami Suwałki). W kolejnych spotkaniach beniaminek zanotował progres (remisy z Chrobrym Głogów i Chojniczanką Chojnice). 2 punkty zdobyte w 4 meczach dają Zniczowi przedostatnie, 17 miejsce w tabeli. Stomil ma tyle samo punktów i jest 16.

Spotkanie poprowadzi Artur Alusyk ze Szczecina. Arbiter ten sędziował w poprzednim sezonie dwa mecze z udziałem Stomilu Olsztyn.

Więcej o: