,,Olsztyn Biega!" nad jez. Ukiel. Już 210 osób zapisanych

Miłośnicy rekreacji 28 sierpnia będą mogli spróbować swoich sił na dystansie 10 km. Niedzielne zawody w ramach tego cyklu są ostatnimi przez Ukiel Olsztyn Półmaraton, który jest zaplanowany na 23 października.

,,Olsztyn Biega!" to największa akcja tego typu w stolicy Warmii i Mazur. Sympatycy aktywnego spędzania czasu po raz drugi i ostatni w tym roku pokonają dystans 10 km (trasa będzie się składać z 4 pętli po 2,5 km).

- Bieganie nad jeziorem Ukiel zdecydowanie różni się od zawodów w Parku Kusocińskiego [na 5 km] - ocenia Paweł Pszczółkowwski z Olsztyna, czołowy biegacz w regionie i zwycięzca dotychczasowych biegów w tegorocznym cyklu. - Trasa przy Ukielu jest dłuższa i trudniejsza, bardziej pagórkowata. Jeśli ktoś lubi takie urozmaicone, terenowe odcinki, lepiej będzie się czuć na dystansie 10 km. Jeśli ktoś chce biegać szybko i bić swoje rekordy życiowe, woli biegi w Parku Kusocińskiego.

Start głównego biegu zaplanowany jest 28 sierpnia na godz. 10:45. Nieco wcześniej rywalizować będą dzieci, podzielone na trzy kategorie wiekowe: do 6 lat, 6-9 lat i 10-16 lat. Najmłodsza grupa wiekowa przebiegnie 250 metrów, druga tura 950 metrów, zaś najstarsi z nich 1,76 km.

Zapisy na "Olsztyn Biega!"

Chętni do udziału w zawodach mogą zapisać się na trzy sposoby:

* rejestracja (do środy) za pośrednictwem strony superczas.pl

* w Sklepie Biegowym (ul. Stare Miasto 8) do piątku w godz. 11-19, zaś w sobotę w godz. 11-15.

* w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 8-9:45. Taka forma rejestracji wiąże się z dwukrotnie wyższymi kosztami. Opłata za dzieci do lat 6 wynosi 5 zł (za rejestrację w dniu biegu 10 zł), za młodzież w wieku 6-16 lat 10 zł (w dniu biegu 20 zł), a za dorosłych 20 (40 zł).

Odbiór pakietów startowych w Sklepie Biegowym (ul. Stare Miasto 8) do piątku w godz. 11-19, w sobotę w godz. 11-15 oraz w dniu imprezy w godz. 8-9:45 w biurze zawodów.

Do wtorkowego popołudnia na stronie superczas.pl zarejestrowało się 210 uczestników. W większości są to amatorzy biegania z Olsztyna (140 osób) i okolic. Na liście startowej są jednak również mieszkańcy Gdańska, Krakowa, Suwałk, Kędzierzyna-Koźla i Fromborka. Niedzielny bieg na 10 km cieszy się zatem większym zainteresowaniem niż ostatnie zawody, rozegrane 3 lipca w Parku Kusocińskiego

Więcej o: