Rio 2016. Polska sztafeta 4x400 metrów z Patrycją Wyciszkiewicz na siódmym miejscu

Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz z AZS Poznań, Iga Baumgart i Justyna Święty pobiegły w polskiej sztafecie lekkoatletycznej 4x400 metrów, która ostatecznie finiszowała na siódmym miejscu z czasem 3.27.28

rehasportrehasport rehasport

Polska sztafeta wystartowała w tym samym składzie, w którym w ładnym stylu wywalczyła awans w półfinale. Zajęła wtedy trzecie miejsce w swym biegu i nie musiała czekać na awans z czasem, lecz zakwalifikowała się bezpośrednio.

Jako pierwsza biegła Małgorzata Hołub. Pobiegła świetnie, oddawała pałeczkę Patrycji Wyciszkiewicz na medalowej pozycji. Poznańska biegaczka znalazła się po wyrównaniu torów na piątej lokacie. Wyszła na miejsce czwarte i wtedy biegła Iga Baumgart. Miała obok siebie Brytyjki i Australijki, przybiegła piąta. Kończyła Justyna Święty.

Amerykanki i Jamajki były daleko z przodu, ale polska sztafeta walczyła o miejsca od trzeciego do szóstego. Ostatecznie finiszowała na siódmej pozycji. Wygrała ekipa USA przed Jamajką i Wielką Brytanią.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

nasi w Rio - reportaż multimedialny o Wielkopolanach na igrzyskachnasi w Rio - reportaż multimedialny o Wielkopolanach na igrzyskach .

Więcej o: