Utalentowana środkowa ostatnim wzmocnieniem Chemika

Nikola Abramajtys podpisała kontrakt z Chemikiem Police. Kadra klubu została zamknięta.

19-letnia siatkarka będzie czwartą środkową w drużynie Jurija Mariczewa. To młoda, perspektywiczna zawodniczka, która przygodę z tą dyscypliną rozpoczęła w SMS LO Opole. Następnie przeniosła się do SMS Police, gdzie pod okiem Jerzego Taczały zdobywała doświadczenie na kilku frontach, m.in. parkietach drugiej ligi.

- Zaczęłam grać w siatkówkę w ostatniej klasie szkoły podstawowej. Trener zauważył mnie w trakcie zawodów lekkoatletycznych. Powiedział, że będę chyba wysoka, to może spróbuję pograć w siatkę. Spróbowałam i zostało do dziś. Gra w Chemiku to dla mnie życiowa szansa i zrobię wszystko, żeby ją wykorzystać - mówi Abramajtys.

To już kolejna młoda zawodniczka, która wzmacnia zespół mistrza Polski. Wcześniej umowę parafowała między innymi reprezentantka kraju Malwina Smarzek.

- Staramy się stopniowo stawiać na młodzież. Patrzymy na nasz klub długofalowo. Jeśli chcemy utrzymać obecny poziom lub nawet piąć się w górę, musimy myśleć nie tylko o teraźniejszości, ale również o przyszłości. Dajemy Nikoli i Malwinie szanse, zapewniamy profesjonalne warunki rozwoju. Dziewczyny mają okazję uczyć się od najlepszych siatkarek w Polsce na swojej pozycji. Teraz ruch należy do nich - mówi Radosław Anioł, dyrektor zarządzający.

Kadra zespołu na sezon 2016/17:

Anna Werblińska, Katarzyna Zaroślińska (nowa zawodniczka), Agnieszka Bednarek-Kasza, Stefana Veljković, Joanna Wołosz, Jelena Blagojević (nowa zawodniczka), Katarzyna Gajgał-Anioł, Aleksandra Krzos (wróciła z wypożyczenia), Malwina Smarzek (nowa zawodniczka), Izabela Bełcik, Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik, Madelaynne Montano, Nikola Abramajtys (nowa zawodniczka).

Więcej o: