Łukasz Teodorczyk (ex-Lech Poznań) z kolejną bramką dla Anderlechtu. Awans do Ligi Europejskiej pewny? [WIDEO]

Były napastnik Lecha Poznań Łukasz Teodorczyk zdobył jedną z bramek dla Anderlechtu Bruksela, który w Pradze pokonał 3:0 Slavię i jest o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

W meczu ze Slavią Praga Łukasz Teodorczyk zagrał w pierwszej jedenastce belgijskiego zespołu. Już na początku spotkania (akcja od 0:23 w poniższym skrócie) wziął udział w ataku, który zakończył celnym strzałem z pola karnego. Wcześniej jednak Polak nieszczęśliwie kopnął blokującego go Jana Mikulę. Czeski obrońca kilka minut później musiał opuścić boisko.

W tym wyrównanym meczu Anderlecht zaczął strzelać gole w drugiej połowie. Były zawodnik Lecha Poznań zdobył bramkę w 60. minucie (akcja od 2:16), gdy głową posłał piłkę do siatki.

To był pierwszy występ 25-letniego zawodnika dla Anderlechtu w europejskich pucharach. Wcześniej Łukasz Teodorczyk, który na początku sierpnia został wypożyczony z Dynama Kijów, zdążył rozegrać dwa spotkania w belgijskiej ekstraklasie - zdobył w nich bramkę i zaliczył asystę.