Sukces drużyny z Gąbina. MUKS Fructoplant zagra w drugiej lidze

W najbliższym sezonie w drugiej lidze tenisa stołowego obok Victorii Repro Płock zobaczymy beniaminka z Gąbina. MUKS Fructoplant zaprasza też dzieci i dorosłych na treningi, ruszą już we wrześniu.

Zespół z Gąbina wygrał fazę zasadniczą mazowieckiej ligi. W play-off pokonał 8:2 i 9:1 Tęczę Budki Piaseckie, co zapewniło awans do finału, oznaczający już awans do drugiej ligi mężczyzn województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Tam gąbinianie musieli uznać w dwumeczu wyższość ekipy GLKS Nadarzyn: ulegli 2:8 i wygrali 8:6.

Fructoplant w minionym sezonie reprezentowali: Robert Wojnarski, Andrzej Wawrzyniak, Michał Buła, Tomasz Kowalczyk, Mikołaj Krzewicki oraz Dmitrij Fareitarau (Białoruś).

- Gdy ponad cztery lata temu rozpoczynaliśmy przygotowania do zawiązania stowarzyszenia pod nazwą Miejski Uczniowski Klub Sportowy Gąbin, nie przypuszczaliśmy, że tak to się potoczy. Mierzyliśmy wysoko, ale sądziliśmy, że tak szybko uda się osiągnąć duży sukces - przyznał Michał Buła z zarządu MUKS Fructoplant Gąbin, jednocześnie zawodnik, kapitan drużyny. - Dzięki sponsorom oraz dobrej współpracy z miastem i burmistrzem zbudowaliśmy profesjonalny klub.

W drugiej lidze zespół z powiatu płockiego od października rywalizować będzie z 11 drużynami, m.in. z Warszawy, Olsztyna, Ostródy, Elbląga. Będą też derby, bo czołowy zespół drugiej ligi to UKS Victoria Repro Płock.

Skład Fructoplantu zmieni się, odeszli Tomasz Kowalczyk i Dmitrij Fareitarau. Klub wzmocni się prawdopodobnie dwoma zawodnikami, trwa ustalanie szczegółów.

- W nadchodzącym sezonie będziemy się starali znaleźć w pierwszej czwórce, to nasz główny cel - zapewnia Michał Buła. - Na razie trudno powiedzieć coś więcej, ale niewykluczone, że może powalczymy i o kolejny awans?

Od trzech lat Fructoplant prowadzi szkolenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. We wrześniu ruszy nabór do grupy dla dzieci z klas 1-3.

- Zachęcamy rodziców do przyprowadzania pociech na treningi, tenis stołowy to jedna z najbardziej wszechstronnie rozwijających organizm gier sportowych - zachęca Michał Buła.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również treningi dla dorosłych, kolejny nabór - także na początku września. Druga drużyna MUKS rywalizuje w piątej lidze mazowieckiej mężczyzn.

Więcej o: