Pogoń. Adam Frączczak ma już maskę. Zagra z Piastem?

W kadrze szczecińskiego zespołu znowu jest piłkarski "zorro", który przez najbliższe tygodnie będzie biegał po boisku w masce.

Adam Frączczak opuścił dwa ostatnie mecze (pucharowy z Kaliszem i ligowy z Termaliką Nieciecza), ponieważ w czasie starcia z Zagłębiem Lubin złamał nos. To kontuzja, z którą normalnie można grać w piłkę, ale 29-letni zawodnik musiał pojechać do Niemiec, aby odlać specjalną maskę ochronną. Trwało to trochę dłużej niż planowano, ponieważ trzeba było poczekać aż Frączczakowi zejdzie opuchlizna. Piłkarz o najdłuższym nieprzerwanym stażu w klubie, wrócił już do Szczecina.

Czy zagra już z Piastem?

- Będzie mógł ćwiczyć i grać, ale dużo zależy od komfortu psychicznego. W meczu jest wiele sytuacji stykowych. Sam Adam musi podjąć decyzję - mówi fizjoterapeuta Dariusz Dalke.

Wcześniej w maskach grali już Sebastian Rudol i Łukasz Zwoliński. Temu drugiemu pomogła dojść do wysokiej formy strzeleckiej. Okres, gdy napastnik biegał po boisku zamaskowany, był jednym z najlepszych w jego dotychczasowej karierze.

Frączczak to zawodnik znany z wielkiego charakteru i nieustępliwości, więc najprawdopodobniej trener Kazimierz Moskal będzie mógł z niego skorzystać już w Gliwicach. W sobotę o godz. 18.00 Pogoń zagra tam z Piastem.

Niepsuj wraca

W zajęciach uczestniczą już pomocnik Marcin Listkowski (był na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji w Japonii) oraz lewy obrońca Hubert Matynia, który uporał się z urazem.

Jeszcze trochę na powrót na boisko poczeka David Niepsuj. Nowy nabytek Pogoni niemal od początku swojej przygody ze Szczecinem zmaga się z kontuzją mięśnia. Ani razu nie było go jeszcze w kadrze meczowej. W tym tygodniu wznowił już lekkie treningi.

Podobnie jest z Takafumim Akahoshim. Japończyk na pełne obroty wskoczy dopiero za około 1,5 tygodnia.

źródło: Okazje.info