Indykpol AZS Olsztyn zagra sparing z pierwszoligowcem

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w czwartek rozpoczną przygotowania do sezonu 2016/2017 poprzez mecze kontrolne. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Andrei Gardiniego będzie występujący w I lidze KPS Siedlce.

Od kilku tygodni zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn intensywnie trenują przed rozpoczynającym się w październiku sezonem ligowym. I rozszerzają cykl przygotowań o mecze kontrolne. Na początek, w czwartek, olsztynianie podejmą w hali Urania KPS Siedlce - piąty zespół I ligi minionych rozgrywek. W tej drużynie występuje Piotr Łukasik, urodzony w Ostródzie przyjmujący w latach 2011-2014 grał w AZS.

Formuła meczu będzie nieco odbiegać od typowego spotkania siatkarskiego. Kluby umówiły się na rozegranie pięciu setów, bez względu na wynik.

- Mecz z Siedlcami będzie służył przede wszystkim zgraniu zespołu - mówi Adrian Buchowski, przyjmujący Indykpolu AZS. - W tym sezonie do Olsztyna zawitało wielu nowych graczy. Każdy będzie chciał się pokazać jak z najlepszej strony. Cieszy to, że nasz sztab szkoleniowy tak wcześnie zorganizował nam mecze sparingowe. Im szybciej i więcej zaczniemy grać, tym szybciej i lepiej się zgramy.

Zagrają niemal wszyscy najlepsi

Andrea Gardini będzie mieć do dyspozycji niemal wszystkich swoich zawodników. Zabraknie tylko trzech siatkarzy. Z młodzieżową reprezentacją Polski wciąż przebywa środkowy Jakub Kochanowski. Atakujący Jan Hadrava przygotowuje się z reprezentacją Czech do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy, które w 2017 roku odbędą się w Polsce. Z kolei Ezequiel Palacios nadal reprezentuję Argentynę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W czwartek o godz. 3:15 czasu polskiego Argentyńczycy zmierzą się z Brazylią w ćwierćfinale turnieju siatkarzy.

Kolejnym przeciwnikiem Indkypolu AZS będzie Lotos Trefl Gdańsk. Najpierw obie drużyny rozegrają dwa mecze w Iławie (25 i 26 sierpnia), a następnie dwa w Starogardzie Gdańskim (2 i 3 września). We wrześniu akademicy wezmą udział w turniejach towarzyskich w Elblągu, Rypinie i Przysusze. Pierwsze spotkanie nowego sezonu PlusLigi olsztynianie rozegrają 1 października. W wyjazdowym meczu zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.