Rio 2016. Finał Ennaoui oraz starty Pikulik, Skrzypulec i Zielińskiego

We wtorek kolejne występy sportowców z województwa zachodniopomorskiego w Rio.

Kibice w naszym regionie z pewnością najbardziej czekają na finał biegu na dystansie 1500 metrów z udziałem Sofii Ennaoui. 20-latka z MKL Szczecin to jedno z polskich odkryć trwających w Rio de Janeiro igrzysk olimpijskich. Mierząca 158 centymetrów córka Polki i Marokańczyka w świetnym stylu przebrnęła przez eliminacje i półfinał. Jej determinacja i pozytywne nastawienie pozwoliły zjednać sympatię kibiców w całym kraju. W finałowym biegu o godz. 3.30 pobiegnie 12 zawodniczek. Ennaoui celuje w czołową "ósemkę".

Walka Skrzypulec

We wtorek odbędą się ostatnie trzy wyścigi eliminacyjne w klasie 470 (zostały przełożone z poniedziałku). O awans do finału walczy żeglarka SEJK Pogoń Szczecin Agnieszka Skrzypulec wraz z Irminą Mrózek-Gliszczyńską z Chojnic. Po 7 wyścigach są na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej i muszą się wspiąć na maksimum swoich możliwości, żeby awansować do finałowej rywalizacji (10 najlepszych załóg). Dzisiejsze wyścigi o godz. 18.15, 19.40 i 21.05.

Ostatki kolarzy torowych

Rywalizację w omnium (kolarski wielobój) kontynuuje Daria Pikulik. 19-letnia olimpijska debiutanka jeździ po welodromie pod dużą presją i w cieniu afery związanej z Małgorzatą Wojtyrą. Trener oraz prezes związku dzień przed rozpoczęciem zmagań zadecydowali, że to właśnie Pikulik zastąpi szczeciniankę w tej konkurencji. A to Wojtyra wywalczyła kwalifikację dla Polski i miała być pewna miejsca w omnium.

Młoda zawodniczka z Darłowa jest na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej po trzech wyścigach. Dzisiaj odbędą się kolejne trzy (ostatnie). O godz. 15.57 próba czasowa, o godz. 21.10 wyścig ze startu lotnego, a 22.05 finałowy wyścig punktowy.

O 15.18 rywalizację w keirinie (zawodnicy są rozprowadzani przez motorowerzystę) rozpoczął też Damian Zieliński z Piasta Szczecin. Zmagania najlepszych potrwają aż do północy.