Płocczanin wygrał Puchar Akademii Tenisowej Angelique Kerber

Pięć zwycięstw bez straty seta - to bilans 16-letniego tenisisty Michał Mikuły podczas turnieju w Puszczykowie koło Poznania.

W Puszczykowie, gdzie często trenuje wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, zwyciężczyni turnieju wielkoszlemowego Australian Open 2016, zagrali juniorzy do lat 18.

Michał Mikuła (SIKT Płock) już po raz czwarty w tym roku pokonał zawodników starszych i wyżej klasyfikowanych w rankingu Polskiego Związku Tenisowego. A niektórzy z rywali trenują w akademiach w Hiszpanii.

W turnieju koło Poznania Michał rozstawiony był z nr 5. Wygrał dwa pierwsze mecze 6/1, 6/0 oraz 6/2, 6/4 z niżej rozstawionymi tenisistami. W walce o półfinał płocczanin zagrał z Bartoszem Łosiakiem (AZS Poznań), turniejową "trójką". Mikuła pokonał Łosiaka 6/3, 6/0.

W półfinale 16-latek z Płocka zmierzył się z Pawłem Jankowiakiem (także AZS Poznań), rozstawionym z nr 2. Mikuła znów nie stracił seta, wygrał 6/3, 6/4 i zameldował się w finale. Tam czekał Patryk Garwacki (Legia Warszawa, nr 7), który w półfinale ograł turniejową "jedynkę". Michał Mikuła gładko pokonał rywala 6/3, 6/0 i zasłużenie wygrał cały turniej.

Dodajmy, że płocki tenisista rozpoczął walkę o punkty rankingowe w międzynarodowym cyklu ITF Junior. Pierwsze punkty zdobył niedawno w Poznaniu, o kolejne wkrótce zagra na Łotwie i Litwie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA