III liga. Wygrana, mimo osłabienia. Była też sromotna porażka

Tylko zawodnicy rezerw Jagiellonii Białystok, z zespołów z województwa podlaskiego, zainkasowali punkty w drugiej kolejce III ligi grupy pierwszej

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie w drugiej serii gier zmierzyli się w Łowiczu z Pelikanem. Na początku spotkania gospodarze mieli przewagę i w 18. minucie objęli prowadzenie. Co prawda Krzysztof Karpieszuk odbił piłkę po strzale z rzutu karnego, który wykonywał Wojciech Wojcieszyński, ale przy dobitce Michała Adamczyka już skapitulował.

Jeszcze przed przerwą Jagiellonia doprowadziła do wyrównania po strzale Emila Łupińskiego. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców również w drugiej połowie. Ostatecznie białostoczanie wygrali 2:1, chociaż przez ostatnie 23 minuty grali w osłabieniu. Czerwoną kartką został ukarany Dawid Polkowski.

Sromotną porażkę w drugiej kolejce ponieśli natomiast zawodnicy Ruchu Wysokie Mazowieckie. Beniaminek rozgrywek przegrał aż 0:7 na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Na usprawiedliwienie Ruchu można dodać, że od 22. minuty grał w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany bramkarz Rafał Rakowiecki.

Porażkę ponieśli również gracze ŁKS-u 1926 Łomża. Oni przegrali 1:2 w Nowym Mieście Lubawskim z Drwęcą.

Pelikan Łowicz - Jagiellonia II Białystok 1:2 (1:1)

Strzelcy bramek: Michał Adamczyk (18.) - Emil Łupiński (44. i 54.).

Jagiellonia II: Karpieszuk Ż - Koncewicz, Sołowiej, Radecki, Zakrzewski - Łupiński Ż, Kondraciuk (62. Ostaszewski) - Gajko (84. Kaczyński), Polkowski Cz, Grabowski (30. Kaczmarczyk Ż, 88. Kołodziejczyk) - Giełażyn.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - ŁKS 1926 Łomża 2:1 (2:1)

Strzelcy bramek: Tomasz Wojcinowicz (9.), Kamil Jackiewicz (21.) - Rafał Maćkowski (19.).

ŁKS: Wienczatek - Wasilewski, Melao Ż, Wasiulewski, Kamienowski, Gałązka Ż (77. Kimura), Baranowski (79. Świderski), Rydzewski Ż, Maćkowski, Olesiński (86. Styś), Sadowski (62. Drażba).

ŁKS Łódź - Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Michał Michałek (3.), Jewhen Radionow (37. i 49. - rzut karny), Artur Golański (66. - rzut karny), Jakub Nowak (79.), Maksym Kowal (83.), Mariusz Cichowlas (90.).

Ruch: Rakowiecki Cz - Faszczewski, Pasko (73. Sawicki), Piłatowski, Jóźwiak, Ostaszewski, Brokowski (67. Zieniewicz), Grochowski Ż (78. Decewicz), Mleczek, Poduch (24. Dobreńko), Zalewski.

Wyniki innych spotkań 2. kolejki

Huragan Morąg - Huragan Wołomin 0:2 (0:0): Dominik Dukalski (53. i 85.); MKS Ełk - Ursus Warszawa 0:1 (0:0): Krzysztof Pikus (90.); Sokół Ostróda - Legia II Warszawa 0:2 (0:1): Tomasz Nawotka (37.), Jarosław Niezgoda (73.); Sokół Aleksandrów Łódzki - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (1:0): Dawid Przezak (11. i 90.) - Wiktor Żytek (51. - rzut karny), Marcin Mirecki (64.), Mateusz Broź (74.); Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Concordia Elbląg 2:0 (1:0): Radosław Kamiński (29. - rzut karny), Adrian Gapczyński (90.); Motor Lubawa - Widzew Łódź 0:2 (0:2): Daniel Mąka (13.), Adrian Budka (20.).