Mega Cosmos w Nowotańcu. Kompromitacja Motoru

Fatalnie wystartowali w tym sezonie piłkarze III-ligowego Motoru. Jeden z pretendentów do awansu przegrał dwa swoje pierwsze mecze. Tym razem przybywający z 350-tysięcznego miasta lublinianie ulegli w położonej w powiecie sanockim wsi Nowotaniec miejscowemu Cosmosowi.

W tym spotkaniu debiutował w roli trenera lubelskiego klubu Jacek Magnuszewski, który w czwartek zastąpił Tomasza Złomańczuka. Powodem tej roszady były niezadawalające wyniki sportowe. Zespół w ubiegłym sezonie nie zrealizował celu, jakim był awans do II ligi. Wprawdzie w rozgrywkach zajął pierwsze miejsce, ale w barażach lepsza okazała się Olimpia Elbląg. Poza tym zółto-biało-niebiescy przegrali pod rząd pięć spotkań z Pucharem Polski włącznie. Czara goryczy przelała się, kiedy na inaugurację nowego sezonu Motor uległ u siebie z Sole Oświęcim 0:1. Wówczas postanowiono dokonać zmiany na trenerskiej ławce. Niestety jak na razie nie na wiele to się zdało, bo nowy szkoleniowiec zaczął swoją pracę do kompromitującej porażki, choć trudno go za to winić, bo przecież cudotwórcą nie jest i przez trzy dni niewiele mógł zdziałać. Jedno jest pewne, choć to dopiero początek rozgrywek - zrealizowanie celu jaki został postawiony przed drużyną, czyli awans do wyższej klasy budzi poważne wątpliwości. Wprawdzie zespół ma zostać jeszcze wzmocniony, ale już na starcie najgroźniejsi rywale - rzeszowska Stali i Garbarnia Kraków uciekli na sześć punktów, co może być bardzo trudne do odrobienia, bo tak na dobrą sprawę Motor z poważnymi rywalami jeszcze nie grał.

Wracając do samego meczu, to już w piątej minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał grający trener Ireneusz Zarzyka. Ten sam zawodnik podwyższył kwadrans później rezultat na 2:0, skutecznie egzekwując rzut karny. Tuż przed przerwą Motor strzelił kontaktowego gola - również z jedenastki, a jego zdobywcą był Artur Gieraga. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W następnej kolejce Motor zmierzy się 17 sierpnia na Arenie Lublin z JKS 1909 Jarosław

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Cosmos Nowotaniec 2 (2)

Motor Lublin 1 (1)

Bramki: Zarzyka (5., 19. - k) - Gieraga (45. - k)

Cosmos: Krawczyk - Mikulec Ż, Sobota, Pidwirnyj Ż, Wójcik - Pluskwik, Dymowski, Sowiński Ż (75. Misiak), Maślejak Ż (59. Jakubowski Ż), Laskowski (81. Kuzicki Ż) - Zarzyka Ż (90. Misiak).

Motor: Żukowski - Falisiewicz, Tadrowski Ż, Gieraga, Kowalczyk - Kaczmarek, Król Ż (82. Piekarski), Tymosiak, Michota (61. Kamiński) - Oziemczuk, Zaniewski (46. Stachyra).

Sędziował: Mateusz Czerwień z Myślenic.

źródło: Okazje.info

Więcej o: