Rio 2016. Adrian Dziółko przegrał z mistrzem świata

Adrian Dziółko przegrał w sobotę 0:2 z Chińczykiem Long Chenem w turnieju badmintonistów podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Singlista Hubala Białystok w swym pierwszym spotkaniu grupowym wygrał 2:1 z Kevinem Cordonem. Badmintonista z Gwatemali podczas tego spotkania doznał urazu kolana. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że musiał on wycofać się z turnieju. Tym samym wynik meczu został usunięty z tabeli grupy i dalsza walka w niej toczy się z udziałem trzech zawodników.

W sobotę Dziółko zmierzył się z mistrzem świata z Chin. Brązowy medalista z igrzysk w Londynie, mistrz świata, będący na drugim miejscu w światowym rankingu, nie miał większych problemów z ograniem Polaka (58. pozycja na listach światowych). Singlista Hubala przegrał 0:2 w setach 12:21, 9:21.

W niedzielę, w ostatnim spotkaniu w grupie, rywalem Dziółki będzie Niluka Karunaratne ze Sri Lanki. Wynik tego pojedynku nie będzie miał większego znaczenia. Pewny awansu do ćwierćfinału jest Long Chen.

W sobotę o godz. 15.45 na kort w Rio ma natomiast wyjść mikst Robert Mateusiak/Nadia Zięba. Duet Hubala Białystok ma na swym koncie wygraną i porażkę, tak jak pozostałe pary w grupie. Tym samym jeżeli Polacy pokonają duet z Anglii Chris Adcock/Gabrielle Adcock to awansują do ćwierćfinału.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: