Weekend pod znakiem żeńskiego "szczypiorniaka". Gra Pogoń Baltica i zagraniczne zespoły

W sobotę i niedzielę w szczecińskiej Azoty Arenie odbędzie się 5. edycja turnieju piłkarek ręcznych Baltica Summer Cup.

W zmaganiach poza Pogonią udział wezmą Zagłębie Lubin, niemiecki Vfl Oldenburg i białoruski BNTU-Belaz Mińsk. Tegoroczną obsadę trzeba uznać za bardzo mocną.

Gospodynie to aktualne wicemistrzynie Polski i finalistki krajowego pucharu. Drużyna z Lubina od lat należy do ścisłej ligowej czołówki, a sukcesami mogą się pochwalić też oba zespoły z zagranicy.

Przyjeżdża selekcjoner

Niemki to piąta drużyna ubiegłego sezonu kobiecej bundesligi. Prowadzi ją świeżo upieczony selekcjoner reprezentacji Polski Leszek Krowicki. Pod jego wodzą zespół triumfował w rozgrywkach Challange Cup w 2008 r., a także wzbogacił klubową gablotę o dwa krajowe puchary i jeden superpuchar. To druga wizyta szczypiornistek z Oldenburga w Szczecinie.

- Turniej w 2014 r. spełnił nasze oczekiwania. Organizacja i poziom sportowy były optymalne, a zaangażowanie wielu osób na "piątkę" - chwali Krowicki. - Chcę również zobaczyć kandydatki do gry w reprezentacji Polski.

Koleżanki Jaszczuk

BNTU-Belaz Mińsk to aktualne wicemistrzynie Białorusi, które po siedmiu latach hegemonii musiały oddać mistrzowski tytuł w ręce piłkarek ręcznych GK Homel. Zespół ze stolicy regularnie gra w europejskich pucharach i jest najbardziej utytułowanym klubem w swoim kraju. Z przyjazdu szczypiornistek z Mińska najbardziej cieszy się zawodniczka Pogoni Hanna Jaszczuk, która jest Białorusinką.

- Poza boiskiem jesteśmy dobrymi koleżankami, ale w trakcie meczu nie ma przyjaciół - śmieje się Jaszczuk. - Bardzo się cieszę, że po kilku latach będę mogła zagrać przeciwko swoim rodaczkom.

Wstęp wolny

Dwudniowy turniej odbędzie się w hali Azoty Arena przy ul. Szafera. Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy, a organizatorzy przygotowali dla kibiców sporo konkursów.

Pogoń w turnieju zagra w optymalnym składzie (bez Małgorzaty Stasiak). Fani będą mogli zobaczyć w akcji nową zawodniczkę - Barbarę Buratto z Brazylii.

Cztery zespoły stworzą jedną grupę, w której gra toczyć się będzie systemem "każdy z każdym". Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów wygra cały turniej.

Terminarz:

Sobota, godz. 10.00: Pogoń Baltica Szczecin - Zagłębie Lubin

Sobota, godz. 12.00: Vfl Oldenburg - BNTU-Belaz Mińsk

Sobota, godz. 16.00: Zagłębie Lubin - BNTU-Belaz Mińsk

Sobota, godz. 18.00: Pogoń Baltica Szczecin - Vfl Oldenburg

Niedziela, godz. 10.00: Zagłębie Lubin - Vfl Oldenburg

Niedziela, godz. 12.00: Pogoń Baltica Szczecin - BNTU-Belaz Mińsk