Bojan Nastić w KRC Genk. Belgowie: Piłkarza chciał też Lech Poznań

Były młodzieżowy reprezentant Serbii, 22-letni lewy obrońca Bojan Nastić został piłkarzem KRC Genk za zasadzie wolnego transferu. Belgijskie media twierdzą, że jednym z klubów, który chciał tego zawodnika, był Lech Poznań.

Przed rokiem serbskie media wiązały Bojana Nasticia z przejściem do Legii Warszawa, która miała zapłacić Vojvodinie Nowy Sad 200 tys. euro i oddać 20 procent z kolejnego transferu. Na plotkach się jednak skończyło i młodzieżowy reprezentant Serbii rozegrał cały sezon w swojej ojczyźnie. Vojvodina była też o krok od awansu fazy grupowej Ligi Europejskiej, po tym jak wyeliminowała m.in. Sampdorię Genua (wygrana 4:0 we Włoszech!).

W czerwcu Bojanowi Nasticiowi skończył się kontrakt i odszedł z klubu. Piłkarzem interesowało się kilka klubów, m.in. Lech Poznań, FC Kopenhaga i Konyaspor - twierdzą belgijscy dziennikarze, przedstawiający sylwetkę zawodnika, który w środę podpisał z KRC Genk dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Wartość rynkowa Serba to ok. 900 tys. euro.

Lech Poznań rozgląda się za nowym lewym obrońcą w związku z planowanym odejściem Tamasa Kadara. Bardzo możliwe, że na przeszkodzie przy zatrudnieniu Bojana Nasticia stanął fakt, iż jest to gracz spoza Unii Europejskiej, a od tego sezonu na boisku w ekstraklasie może przebywać tylko dwóch takich piłkarzy. W składzie Kolejorza te miejsca zajmują na razie Jasmin Burić i Abdul Tetteh.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

Więcej o: