Duże osłabienie Śląska! Podstawowy obrońca złamał żebro, czeka go długa przerwa

Nawet sześć tygodni może potrwać przerwa w treningach bocznego defensora Śląska Augusto. Portugalczyk podczas środowego meczu w ramach Pucharu Polski z Sandecją Nowy Sącz złamał żebro.

Augusto kontuzji nabawił się w starciu z jednym z rywali. Nie był w stanie dokończyć spotkania. Zmienił go Mariusz Pawelec. Jeszcze w trakcie spotkania zawodnik trafił do jednego z nowosądeckich szpitali, aby przejść szczegółowe badania.

Na pomeczowej konferencji szkoleniowiec wrocławian Mariusz Rumak mówił: - Augusto pojechał do szpitala. Jest na prześwietleniu. Oglądał go nasz lekarz w szatni i - to jeszcze nie potwierdzone - ale może mieć połamane żebro lub nawet kilka żeber. To samo przytrafiło mu się już w poprzednim sezonie. Mówił na gorąco, że czuje ten sam ból co wtedy.

Dziś wiadomo już, że zawodnik doznał złamania żebra i czeka ok. 5-6 tygodniowa przerwa od treningów.

Augusto do Śląska trafił przed tym sezonem i szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Zagrał we wszystkich dotychczasowych spotkaniach (cztery w lidze, jeden w Pucharze Polski). W najbliższych meczach na lewej stronie defensywy będzie występował najprawdopodobniej ktoś z dwójki Mariusz Pawelec - Lasha Dvali.

W sobotę Śląsk gra na wyjeździe z Arką Gdynia. Początek pojedynku o godz. 15.30.

źródło: Okazje.info

Więcej o: