Cross Country w weekend w Lidzbarku Warmińskim

Na torze przy ul. Wrzosowej odbędą się zawody Cross Country w ramach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Imprezę organizuje Warmiński Auto-Moto Klub.

Trzeci raz z rzędu Warmiński Auto-Moto Klub otrzymał szansę zorganizowania wyścigów wchodzących w skład Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Polski Związek Motorowy ponownie zaufał klubowi z Warmii po tym, jak zawody w poprzednich latach spotkały się z pozytywnymi ocenami za przygotowanie trasy i organizację zawodów.

- Łącznie trasa liczy około 12 km - mówi Daniel Grzelak z Warmińskiego Auto-Moto Klubu. - Trasa jest też bardzo zróżnicowana. Prowadzi przez tereny leśne, mokradła oraz typowe, piaszczyste odcinki crossowe. Do Lidzbarka Warmińskiego zawita cała krajowa czołówka, a także zawodnicy z Polski startujący przeważnie w Niemczech.

Tegoroczne ściganie w Lidzbarku Warmińskim zbiega się w czasie z obchodami dni miasta. Cross Country będzie więc jedną z wielu atrakcji tych dni.

Uczestnicy będą się ścigać w 10 klasach motocyklowych i pięciu klasach quadowych - według wieku i doświadczenia startujących. Przewidziano również osobny wyścig dla KTM Enduro Race Extreme i amatorów. Do wygrania są nagrody o łącznej wartości 3500 zł. Organizatorzy spodziewają się w sumie około dwustu miłośników szybkiej jazdy po bezdrożach. Dla tych, którzy nie zdecydują się na prawdziwą jazdę, przygotowano symulator dachowania.

Aby wystartować w zawodach, należy zapłacić wpisowe (80 zł), a także ubezpieczenie (25 zł). Dodatkowe 10 zł kosztuje transponder.

Rywalizacja w Lidzbarku Warmińskim to IX i X runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Finał zaplanowano na 3-4 września w Romanówce, koło Siemiatycz. Początek zmagań w sobotę (13 sierpnia) o godz. 9. Dzień później zakończenie imprezy. Bilet jednodniowy kosztuje 10 zł, natomiast dwudniowy - 15. Dzieci do lat 13 - wstęp wolny.

Więcej o: