Lech Poznań sprzedał 16-letniego piłkarza do klubu Bundesligi. Dostał ponad pół miliona

16-letni Jan Sieracki odszedł z Lecha Poznań do Hamburgera SV i będzie występował w juniorskim zespole niemieckiego klubu. Kolejorz zarobi na wychowanku swojej akademii piłkarskiej ponad pół miliona zł.

Urodzony w lutym 2000 roku Jan Sieracki jest obrońcą i młodzieżowym reprezentantem Polski - kiedyś w kategorii do lat 15, a ostatnio do lat 16. W Lechu Poznań występował w zespole juniorów młodszych, którzy w minionym sezonie zdobyli mistrzostwo kraju. Zagrał np. w pierwszym finałowym meczu, w którym lechici rozgromili 4:0 Progres Kraków.

Teraz już wiadomo, że był to ostatni oficjalny występ zdolnego nastolatka w Kolejorzu. Jan Sieracki jest już bowiem zawodnikiem Hamburgera SV i będzie grał w tym sezonie w zespole do lat 17. Nieoficjalnie wiadomo, że Lech Poznań zarobił na swoim wychowanku 120 tys. euro, czyli ponad 510 tys. zł.

- Naszym nadrzędnym celem jest szkolenie zawodników w kontekście pierwszego zespołu Lecha. Chcemy jednak, by akademia wszechstronnie prowadziła rozwój sportowy swoich wychowanków i umożliwiała im różne ścieżki, w tym również zagraniczne. Dlatego zdecydowaliśmy się na transfer Janka do HSV. Nikt z nas nie wyklucza, że w przyszłości piłkarz zagra jeszcze w kolejowych barwach - mówi na oficjalnej stronie Lecha Poznań dyrektor klubowej akademii Piotr Sadowski.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

Więcej o: