Wojciech Żaliński kapitanem Cerradu Czarnych. Jest też nowa rada drużyny

Przyjmujący Wojciech Żaliński został nowym kapitanem siatkarzy Cerradu Czarnych Radom. Trener plusligowca z Radomia Robert Prygiel jest przekonany, że to optymalne rozwiązane.

- W moim odczuciu Wojtek jest przygotowany do pełnienia tej odpowiedzialnej roli. Z racji doświadczenia okaże jest liderem, przywódcą z charyzmą nie tylko w chwili zwycięstw. Będzie dawał impuls zespołowi też w trudnych momentach - uzasadnia wybór szkoleniowiec. Robert Prygiel sam wskazał kapitana zespołu. - Jestem przekonany, że Wojtek jest gotowy podołać odpowiedzialności za poczynania całego zespołu tak na boisku, jak i poza nim - podkreśla trener Prygiel. Przypomnijmy, że przez ostatnie dwa sezony funkcję kapitana pełnił Daniel Pliński, który po zakończeniu ostatnich rozgrywek przeniósł się z Cerradu Czarnych do AZS -u Olsztyn. Tymczasem Wojciech Żaliński chce dobrze wywiązać się z nowej roli. Czy jest zaskoczony wyborem? - Zdawałem sobie sprawę, że skoro mamy młodą drużynę, to w pewnym momencie odpowiedzialność spadnie na tych siatkarzy, którzy grają w drużynie najdłużej. Zjadłem sporo siatkarskiego chleba. Wiele przeżyłem, nie tylko w Radomiu, ale i innych drużynach - mówi skrzydłowy Cerrad Czarnych.

Zastępcą Żalińskiego w sezonie 2016/2017 będzie środkowy bloku Michał Ostrowski. Ponadto wybrano radę drużyny. W jej skład oprócz kapitana i jego zastępcy weszli atakujący Bartłomiej Bołądź i rozgrywający Michał Kędzierski.