Kiedyś grali w Stomilu. A co robią teraz?

Wielu piłkarzy wciąż szuka nowych pracodawców. Także ci, którzy w przeszłości grali w Olsztynie i z Olsztyna pochodzą.

Pochodzący z Olsztyna bramkarz Rafał Gikiewicz w kwietniu 2014 roku związał się kontraktem z Eintrachtem Brunszwik. Dwa lata udanej gry w II Bundeslidze zaowocowały transferem do SC Freiburg, który wrócił niedawno do niemieckiej elity. Jeśli Gikiewicz będzie grać we Freiburgu systematycznie, to być może zrealizuje swoje marzenie, jakim jest gra w reprezentacji Polski.

Aż 41 gier w barwach narodowych ma za sobą inny piłkarz urodzony w Olsztynie, Adrian Mierzejewski. Rozwiązał on właśnie umowę z Al-Nassr, z którym zdobył mistrzostwo Arabii Saudyjskiej. Pomocnik planuje wrócić do Polski. Na razie nie wiadomo, do jakiego klubu.

Spośród zawodników, którzy wciąż są albo niedawno byli zawodnikami Stomilu, warto przypomnieć, że wyjaśniła się przyszłość Irakliego Meschii. Ukrainiec od dłuższego czasu chciał opuścić Stomil i w końcu udało mu się znaleźć nowego pracodawcę. Będzie nim ostatni rywal biało-niebieskich w ligowym starciu I ligi, czyli Chojniczanka Chojnice.

Za to Piotr Karłowicz najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w trzecioligowym Huraganie Morąg. Także Adrian Żukiewicz został wypożyczony do występującego w IV lidze Dolcanu Ząbki. Obaj w niższych ligach mają się ogrywać i wrócić do Stomilu z większym bagażem boiskowych doświadczeń.

Więcej o: