Koszykarze UTH Rosa poznali terminarz I ligi. Pogoń na początek

ACK UTH Rosa Radom 24 września zainauguruje rozgrywki I ligi meczem z Pogonią w Prudniku. W sezonie 2016,2017 na tym szczeblu zaprezentuje się 16 zespołów.

Radomianie w ostatnim sezonie musieli się sporo namęczyć by zachować ligowy byt. Na szczęście ta sztuka podopiecznym Karola Gutkowskiego się udała i zespół rezerw Rosy ponownie zobaczymy na zapleczu Tauron Basket Ligi.

Rywalami akademików w najbliższym sezonie będą: PTG Sokół Łańcut, Legia Warszawa, KS Spójnia Stargard, MKS Znicz Basket Pruszków, GTK Gliwice, GKS Tychy, meritumkredyt Pogoń Prudnik, Astoria Bydgoszcz, SKK Siedlce, Noteć Inowrocław, Zetkama Doral Nysa Kłodzko, Biofarm Basket Poznań, Jamalex Polonia 1912 Leszno, AZS AGH Kraków i Kotwica Kołobrzeg.

Na inaugurację radomianie 24 września wyjadą do Prudnika na mecz z Pogonią a tydzień później - także na wyjeździe - zmierzą się z Jamalexem w Lesznie. Dopiero 8 października UTH zagrają u siebie i wówczas dojdzie do starcia ze Zniczem Pruszków.

Sezon zasadniczy zakończy się 11 marca, a wówczas akademicy zagrają z SKK Siedlce.

Po tym meczu dowiemy się, które zespoły zagrają w rundzie play-off (czołowa ósemka), a które będą musiały walczyć o utrzymanie (11-16). Z kolei ekipy z miejsc 9 i 10 kończą rywalizacje w sezonie 2016/2017.

Więcej o: