Warmia Traveland Olsztyn zakończyła obóz w Rynie

Do zespołu dołączył też nowy obrotowy. Niestety, nie obyło się bez kontuzji.

Trener Warmiaków Giennadij Kamielin znany jest z serwowania swoim podopiecznym katorżniczych treningów. Nie inaczej było podczas zakończonego w minioną sobotę zgrupowania przygotowawczego w Rynie. Zespół w ciągu sześciu dni odbył aż 17 treningów. Zawodnicy pracowali nad siłą, wytrzymałością i techniką. Nie obyło się bez specyficznego ćwiczenia treningowego, które trener Kamielin nazywa ,,diskotieku", czyli z rosyjskiego dyskoteką. Szczypiorniści trenują w parach z użyciem dysków o wadze 5, 10 i 20 kg.

Trener zadowolony z pracy zawodników

- Obóz przebiegał znakomicie - mówi trener Warmii Traveland Olsztyn. - W Rynie wypracowaliśmy to, czego nie zrobilibyśmy w Olsztynie. Zrealizowaliśmy wszystkie ustalone wcześniej założenia. Atmosfera podczas zgrupowania także była doskonała. Zawodnicy sumiennie pracowali, by osiągnąć dobrą formę.

Do drużyny dołączył nowy obrotowy Piotr Pakulski. 28-letni zawodnik w ostatnim sezonie występował w barwach Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. - Piotrek prezentował się na obozie tak, jakby od dawna był częścią zespołu. Jestem z niego bardzo zadowolony - ocenia Kamielin.

Nowy kołowy ma podpisać kontrakt z Warmią Traveland jeszcze w tym tygodniu. Kierownictwu klubu nie udało się natomiast zakontraktować innego obrotowego, występującego w Szczypiorniaku Olsztyn, Piotra Dzido. Zawodnik nie był zainteresowany transferem. Zarząd olsztyńskiego klubu zadbał więc o zapełnienie luki po Danielu Żółtaku, który po minionym sezonie przeszedł do KS Meble Wójcik Elbląg, jednak po zakończeniu w Rynie środowego treningu pojawił się nowy problem kadrowy. Paweł Deptuła skręcił kolano i nie wiadomo, jak długo potrwa absencja skrzydłowego Warmiaków.

Pierwszy sparing w piątek

Po zakończeniu obozu w Rynie, Giennadij Kamielin dał swoim zawodnikom dzień wolnego. Od poniedziałku Warmia Traveland trenować ma na olsztyńskich obiektach. Zajęcia będą jednak lżejsze, bowiem drużyna w kolejnych dniach będzie przygotowywać się do rozgrywek I ligi uczestnicząc w turniejach towarzyskich. Przedtem jednak Warmię czeka sparing z beniaminkiem PGNiG Superligi Wybrzeżem Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (12 sierpnia) w hali Urania. Później zespół pojedzie do Malborka i w dniach 19-21 sierpnia wystąpi w Pomezania Cup. 26 i 27 sierpnia olsztynianie wezmą udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Nidzicy. Przeciwnikami Warmiaków mają być m.in. Spójnia Gdynia i rezerwy Wisły Płock. Prawdopodobnie podopieczni Giennadija Kamielina rozegrają jeszcze jeden turniej przygotowawczy, na początku września w Ostródzie.

Pierwszy mecz w I lidze Warmia Traveland Olsztyn zagra 11 sierpnia na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław.

Więcej o: