Siatkarze Asseco Resovii wybrali numery. Kto zagra z jakim?

Wiemy już z jakimi numerami zagrają nowi siatkarze Asseco Resovii w najbliższym sezonie. Ale nie tylko oni wybrali numery. Jeden z siatkarzy zmienił także numer, z którym grał w Rzeszowie od początku swojego pobytu w Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mowa o Piotrze Nowakowskim, który do tej pory występował z nr 4 na biało-czerwonej koszulce. Teraz grał będzie, podobnie jak w reprezentacji Polski, z "jedynką". Przy swoich numerach zostali natomiast Amerykanin Thomas Jaeschke (2), Dawid Dryja (6), Niemiec Jochen Schops (10), Fabian Drzyzga (11) i Damian Wojtaszek (18).

Do swojej "sprawdzonej" ósemki wrócił natomiast Serb Marko Ivović, który po rocznym pobycie w Rosji znów zagra w Rzeszowie. z "trzynastką" występował będzie natomiast Mateusz Masłowski, młody libero, który właśnie z tym numerem był zgłoszony kilka lat temu do rozgrywek i z nim właśnie debiutował w PlusLidze i Lidze Mistrzów.

Nowi środkowi bloku Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek wybrali numery dalekie od siebie. Lemański grał będzie z nr 3, a Możdżonek z nr 17. Kanadyjczycy, John Gordon Perrin i Gavin Schmitt grać będą odpowiednio z nr 4 i z nr 12. Schmitt będzie dopiero drugim zawodnikiem w Asseco Resovii, który grał będzie z tym numerem. Do tej pory 12 była zarezerwowana dla Łukasza Perłowskiego, który grał w Rzeszowie od początku odrodzenia się Resovii.

Ostatni z nowych obcokrajowców, Francuz Thibault Rossard zagra z nr 9, a przyjmujący Dominik Depowski będzie miał nr 14.

Oznacza to, że nikt w nowym sezonie nie zagra z numerami 7 i 16, z którymi przez lata w Asseco Resovii występowali Olieg Achrem i Krzysztof Ignaczak. Obaj byli symbolami zespołu z Rzeszowa, ale ich przygoda z Asseco Resovią zakończyła się po odpowiednio siedmiu i dziewięciu latach. Przynajmniej w tym sezonie, nikt nie przejmie ich numerów. - Będziemy mieć zgłoszonych 18 zawodników, a numerów do wyboru jest 20 - mówi krótko Maciej Pająk, team menadżer Asseco Resovii. Resztę numerów dostaną młodzi zawodnicy, którzy dołączą do zespołu.

Siatkarze wicemistrza Polski będą też w nowym sezonie korzystać ze sprzętu nowej firmy. Przez ostatnie sezony ubierała ich firma Vigo, teraz Asseco Resovia będzie grać w strojach polskiej marki Keeza.

Numery graczy Asseco Resovii w sezonie 2016/17:

1. Piotr Nowakowski

2. Thomas Jaeschke

3. Bartłomiej Lemański

4. Gordon Perrin

5. Lukas Tichacek

6. Dawid Dryja

8. Marko Ivović

9. Thibault Rossard

10. Jochen Schops

11. Fabian Drzyzga

12. Gavin Schmitt

13. Mateusz Masłowski

14. Dominik Depowski

17. Marcin Możdzonek

18. Damian Wojtaszek

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: