Rio 2016. Polska sztafeta 4x100 m z Kacprem Majchrzakiem odpadła w eliminacjach

Polska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym zajęła szóste miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Polacy uzyskali czas 3:12.04, który nie wystarczył do awansu do finału.

Najlepszy czas eliminacji uzyskała sztafeta Rosji - 3:12.04. Polska sztafeta w składzie Kacper Majchrzak z Warty Poznań oraz Konrad Czerniak, Paweł Korzeniowski, Jan Świtkowski zajęła w swoim biegu szóste miejsce z czasem 3:15.52 (o 1,4 s słabiej od wyścigu na MŚ w Kazaniu), ale był to czas gorszy od wszystkich drużyn płynących w drugim wyścigu. Biało-czerwoni zajęli więc ostatecznie 13. miejsce.

Do awansu zabrakło im półtorej sekundy, bo trzeba było uzyskać czas 3:14.17, to rezultat gorszy od rekordu Polski (3:14.12). Gdyby więc Polacy popłynęli na poziomie najlepszego polskiego rezultatu awansowaliby do walki o medale olimpijskie.

Kacper Majchrzak wcześniej płynął w eliminacjach na 200 m stylem dowolnym. Pływak Warty Poznań awansował do półfinału z piętnastym czasem. Walka o finał rozpocznie się o godz. 3 w nocy czasu polskiego.