Finały OOM w lekkiej atletyce: ZTE Radom na czele klasyfikacji punktowej

Siedem medali zdobyły lekkoatletki RLTL ZTE Radom w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostwach Polski juniorek młodszych.

O pierwsze medalowe zdobycze dla Radomia na zawodach we Wrocławiu postarały się Martyna Kotwiła i Natalia Wosztyl, które wywalczyły srebrne medale. Potem radomskie zawodniczki. m.in. Joanna Hajdrowska dorzuciły kolejne, w tym złote krążki. Kotwiła zapewniła sobie srebro w biegu na 100 metrów. Z kolei Natalia Wosztyl tytuł wicemistrzowski wywalczyła w biegu na 400 m. przez płotki. Tymczasem podwójną medalistką MP juniorek młodszych została Joanna Hajdrowska. Reprezentantka ZTE w konkurencjach technicznych zdobyła złoto w rzucie oszczepem (jej koronna konkurencja) oraz brąz w pchnięciu kulą. W ostatnim dniu mistrzostw, które odbyły się we Wrocławiu Kotwiła zdobyła srebro w biegu na 200 m. Dwa medale zdobyły też radomskie sztafety pań. Złoto radomianki zdobyły w biegu rozstawnym 4x100 m., zaś srebro w wyścigu 4x 400m.

Udany występ radomianek zaowocował wysokimi miejscami w klasyfikacjach drużynowych. Klub RLTL ZTE radom zdobył we Wrocławiu najwięcej medali (siedem, w tym 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy) i w tym zestawieniu zajął drugie miejsce. Lepsi okazali się tylko reprezentanci Gwardii Piła. Co prawda lekkoatleci tego klubu zdobyli tylko cztery medale, ale za to wszystkie z najcenniejszego kruszcu. Za to radomski klub wygrał w cuglach klasyfikację punktową ministerialnego współzawodnictwa dzieci i młodzieży (78 punktów). Na drugim miejscu uplasowała się Gwardia Piła (65 pkt.), zaś trzecią lokatę wywalczyli lekkoatleci ZLKS Zielona Góra (56 pkt.). Dopiero 5. miejsce zajęło Podlasie Białystok, które w ubiegłym roku otwierało klasyfikację. Warto dodać, że punkty do współzawodnictwa zdobyło we Wrocławiu 220 klubów.